5/5 - (1 امتیاز)

مخاطبین همیشگی وب سایت BCC-Holding در خدمت شما هستیم با معرفی دستگاه جدید شرکت Bitmain که به تازگی سر و صدای خاصی را به پا کرده است. شرکت Bitmain یکی از پیشروهای تولید کننده تجهیزات استخراج بیت‌کوین، قرار است مدل جدید خود به نام Antminer S21 را در جریان کنفرانس جهانی استخراج دیجیتال ۲۰۲۳ (WDMS) در هنگ‌کنگ در تاریخ ۲۲ و ۲۳ سپتامبر معرفی کند.

چه چیزی باعث ویژگی‌های منحصر به فرد Antminer S21 می‌شود؟ بنابه گفته شرکت Bitmain، این اولین ASIC با نسبت کارایی انرژی کمتر از ۲۰J/T خواهد بود. برای کسانی که شاید با آن آشنا نباشند، کارایی انرژی یک عامل حیاتی در سودآوری استخراج بیت‌کوین است. هزینه برق یکی از اصلی‌ترین هزینه‌های عملیاتی در صنعت استخراج است. مقیاس انرژی ۲۰ J/T به معنای این است که دستگاه برای هر تراهش هش‌ریتی که تولید می‌کند، ۲۰ ژول انرژی مصرف می‌کند.

Bitmain در تلاش راهی برای افزایش کارایی بوده است. با Antminer S9، آن‌ها برای اولین بار مانع ۱۰۰ J/T را شکستند. این پس از آن توسط یک سری ماینرهای با کارایی بیشتر مانند S19 (۳۴.۵ J/T)، S19 Pro (۲۹.۵ J/T)، S19 XP (۲۱.۵ J/T) و S19 XP Hyd (۲۰.۸ J/T) دنبال شد.

در رویداد WDMS امسال که با موضوع “استخراج برای بازار خرس” برگزار می‌شود، یک حس مثبت در مقایسه با وضعیت بازار از نوامبر ۲۰۲۲ را منعکس می‌کند. شرکت‌کنندگان می‌توانند از مزایای اختصاصی مانند برنامه امتیاز وفاداری، خطوط اعتباری و کوپن‌های تخفیف ویژه برای خرید تجهیزات بهره‌مند شوند.

یک نکته جالب دیگر این است که Bitmain هنگ‌کنگ را به عنوان مکان WDMS ۲۰۲۳ انتخاب کرد به دلیل مقررات دوستانه به ارزهای دیجیتال، پس از کانکون مکزیک در سال قبل

برای کسانی که به جزئیات مدل‌های جدید علاقه‌مند هستند و دوست دارند قیمت آن را بدانند:

Antminer S۲۱ (۵,۸۰۰.۰۰ دلار)

Antminer S۲۱ Pro (۷,۰۰۰.۰۰ دلار)

میزان درآمد دستگاه ماینر Antminer S۲۱ چقدر است؟

با توجه به اطلاعات از ماشین حساب استخراج Minerstat، مدل Antminer S21 Pro با توانایی هشریتی ۲۵۰ TH/s، با فرض شرایط شبکه فعلی و در صورت داشتن انرژی رایگان/سبز، تقریباً ۰.۰۲۳۰۰ بیت‌کوین در ماه می‌تواند استخراج کند.

توان هش: ۲۵۰ TH/s

تخمین بیت‌کوین استخراج شده در ماه: حدود ۰.۰۲۳۰۰ بیت‌کوین

این بدان معناست که مدل Antminer S21 Pro می‌تواند در هر ماه به ارزش حدود ۶۷۶.۲ دلار بیت‌کوین استخراج کند با توجه به قیمت فعلی بیت‌کوین که ۲۹,۴۰۰ دلار است.

بنابراین، برای دستیابی به بازگشت سرمایه در مدت حدود ۱۰ ماه باید فرض کنیم که قیمت بیت‌کوین و دشواری استخراج ثابت بماند و هزینه‌های اضافی نداشته باشد.