۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

به تازگی اینتل که یکی از غول‌های صنعت تولید سخت‌افزار است. مشخصات کلی ماینر جدید خود را انتشار داد. این دستگاه مخصوص استخراج بیت کوین است. بنا به گفته مدیران این مجموعه، در مقایسه با سایر مدل‌های موجود در بازار مصرف انرژی کمتری را دارد.

نام این ماینر بیت کوین بونانزا ماین (Bonanza Mine) است. اخیراً شرکت اینتل مشخصات کلی این ماینر را به‌صورت عمومی منتشر کرده است.

این شرکت در کنفرانس بین‌المللی ISSCC ۲۰۲۲، که به میزبانی مؤسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) برگذار شد. از ماینر جدید خود یعنی بونانزا ماین رونمایی کرد. اینتل اعلام کرد که بازدهی انرژی نسل اول ماینرهای این شرکت بیشتر از ماینرهای موجود در بازار است.

فعالان استخراج کننده بیت کوین از سخت‌افزارهایی با نام «مدارهای مجتمع با کاربرد خاص» یا همان ای‌سیک (ASIC) استفاده می‌کنند. بنا به گفته اینتل هر کدام از ماینرهای بونانزا ماین دارای ۳۰۰ تراشه مدل «BMZ1» هستند. عدد یک در کنار نام این تراشه مفهوم خاصی را دارد. به این معنی است که مدل فعلی، اولین نسخه از این سخت‌افزار طراحی شده برای استخراج است.

این ۳۰۰ تراشه به طور کلی توانی ۳٬۶۰۰ واتی تولید می‌کنند. در عین حال، ۴۰ تراهش بر ثانیه (TH/s) توان پردازشی (هش ریت) دارند. همین موضوع نشانده دهنده این است که توان پردازشی ماینر جدید اینتل از هش ریت دیگر ماینرهای مطرح بازار کمتر است.

مقایسه ماینر اینتل با دیگر ماینرها

توان پردازشی ماینرهای مدل «Antminer S۱۹ Pro» و «Antminer S۱۹» شرکت بیت مین (Bitmain) بین ۹۵ تا ۱۱۰ تراهش بر ثانیه است. علاوه‌ بر این، توان پردازشی ماینر «WhatsMiner M۳۰S» شرکت مایکرو بی‌تی (MicroBT) هم به ۱۱۲ تراهش بر ثانیه می‌رسد. درون ماینرهای شرکت بیت مین یک سیستم خنک‌کننده مایع نیز تعبیه شده که طبق گفته این شرکت توان پردازشی دستگاه‌های آن را تا ۱۹۸ تراهش بر ثانیه افزایش می‌دهد.

ماینر جدید اینتل از نظر توان پردازشی توانایی این را ندارد تا با دیگر مدل‌های موجود در بازار رقابت نماید. اما این شرکت ادعا می‌کند که بازدهی انرژی بونانزا ماین بیشتر از دستگاهای شناخته شده است. شرکت‌هایی مانند بلاک (Block)، مجموعه تحت مدیریت جک دورسی، مدیرعامل پیشین توییتر و آرگو (Argo) در فهرست مشتریان برجسته‌ای هستند که از قبل سفارش خرید خود را ثبت کرده‌اند.

نکته اصلی که باید به آن توجه داشت هنوز مشخص نیست مشتریانی که به اینتل سفارش داده‌اند ماینرهای ۳٬۶۰۰ واتی آماده‌شده را دریافت می‌کند یا اینکه فقط تراشه‌های جدید BMZ1 به آنها تحویل داده می‌شود. به طور کلی مشخص نیست شرکت‌های بلاک و آرگو مشتری تراشه‌های اینتل هستند یا ماینر بونانزا.

علاوه بر معرفی بونانزا، اینتل اعلام کرد که قصد دارد به زودی از نسل دوم سخت‌افزارهای استخراج جدیدش با عنوان «BMZ2» رونمایی نماید.

منبع:”theblockcrypto