۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

صندوق بین‌المللی پول ترجیح می‌دهد که به جای ممنوعیت کامل دارایی‌های کریپتوکارنسی ، آن‌ها را متمایز و قوانینی برای آن تنظیم کند، اگرچه گزینه‌ی ممنوعیت کامل همچنان روی میز باقی خواهد ماند. کریستالینا جورجیوا، رییس صندوق بین المللی پول، در حاشیه نشست وزرای دارایی G20 در بنگالورو هند، توضیح داد که آژانس مالی سازمان ملل چه دیدگاهی نسبت به دارایی‌های دیجیتال دارد و مقررات مد نظرش را بیان کرد.

چشم انداز صندوق بین‌المللی پول در مورد کریپتوکارنسی

او اظهار داشت: ما شدیدا طرفدار تنظیم قوانین حوزه‌ی پول دیجیتال هستیم و این موضوع را یک اولویت می‌دانیم.

وی در طی مصاحبه ای با بلومبرگ که در تاریخ ۲۷ فوریه (هشتم اسفند) منتشر شد، به سوالی درباره نظرات اخیر خود در مورد ممنوعیت کامل بالقوه ارزهای دیجیتال پاسخ داد. او بیان داشت که هنوز ابهامات زیادی در مورد طبقه بندی پول دیجیتال وجود دارد.

اولین هدف ما این است که بین ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) که توسط دولت‌ها حمایت و پشتیبانی می‌شوند و دارایی‌های کریپتوی عمومی منتشر شده و استیبل کوین ها تمایزی قائل شویم.

وی افزود که استیبل کوین‌های دارای پشتوانه کامل، فضای مناسبی برای اقتصاد ایجاد می‌کنند، اما دارایی‌های بدون پشتوانه سوداگرانه، ریسک زیادی دارند و پول محسوب نمی‌شوند.

همچنین دراینجا بخوانید؛ توصیه‌نامه‌ی آژانس‌های نظارتی در مورد ریسک دارایی های کریپتو

او با استناد به مقاله اخیری که استانداردهای مقررات جهانی را توصیه می‌کند، بیان داشته است که دارایی‌های کریپتوکارنسی نمی‌توانند پول قانونی باشند زیرا پشتوانه‌ای ندارند.

با این حال، او هشدار داد که گزینه ممنوعیت ارزهای دیجیتال درصورت ایجاد خطر بیشتر برای ثبات مالی نباید از روی میز حذف شود. جورجیوا همچنین اظهار داشت:

با این وجود، ایجاد مقررات خوب و حمایت از مصرف کننده گزینه بهتری خواهد بود و ممنوعیت آن فعلا نیازی به بررسی ندارد.

وقتی از او پرسیده شد که چه چیزی می‌تواند باعث ممنوعیت صنعت کریپتوکارنسی شود، پاسخ داد که ناتوانی در محافظت از مصرف کنندگان در برابر این حوزه‌ی به سرعت در حال تکامل، کاتالیزور اصلی این صنعت خواهد بود.

صندوق بین المللی پول، هیئت ثبات مالی و بانک تسویه حساب های بین المللی به طور مشترک در حال آماده شدن برای انتشار دستورالعمل‌های چارچوب نظارتی در نیمه دوم سال هستند.

منبع: Cointelegraph