۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

جنت یلن (Janet Yellen)،‌ نامزد جو بایدن برای متصدی شدن وزارت خزانه‌داری ایالات متحده و رئیس اسبق فدرال رزرو در جلسه اولیه کسب رأی اعتماد مجلس سنا اینگونه گفته است که ارزهای دیجیتال یک مسئله و نگرانی ویژه برای مقامات قانونی هستند و اتهاماتی مانند کاربرد برای مقاصد پولشویی و سایر جرایم مالی متوجه این دارایی‌های نوظهور است.

یلن این اظهار نظرات خود را در پاسخ به پرسش سناتور مگی حسن (Maggie Hassan) پیرامون تهدیدات فنی مرتبط با تروریسم مالی و رویکرد جدید وزارت خزانه‌داری برای مقابله با فعالیت‌های مالی غیرقانونی بیان کرد. لازم به ذکر است که مگی حسن در سؤال خود به‌طور ویژه از ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک خطر احتمالی نام برد و یلن نیز مهر تأیید بر سخنان او زد.

یلن در بخش دیگری از سخنرانی خود گفته است:

گمان می‌کنم که بسیاری از ارزهای دیجیتال دست‌کم در معاملاتی به‌کار می‌روند که در خدمت جرایم مالی هستند.

وی در ادامه اضافه کرده است که دولت‌‌ها باید با یافتن روش‌های جدیدی مانع از پولشویی در پلتفرم‌های مبتنی بر پایه ارزهای دیجیتال شوند.

شایان ذکر است که در حال حاضر، تاریخ دقیقی برای برگزاری جلسه رأی اعتماد به نامزد جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام نشده، ولی آن‌گونه که خبرگزاری بلومبرگ می‌گوید، احتمالاً در روز پنج‌شنبه باید منتظر این اتفاق باشیم.

منبع: “theblockcrypto