۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

ابنطور که به نظر می‌رسد، جو بایدن رئیس‌جمهور جدید آمریکا درصدد آن است که مایکل بار (Michael Barr)، یکی از مدیران اسبق در حوزه ارزهای دیجیتال را به‌عنوان رئیس اداره کنترل‌کننده ارزی آمریکا (OCC) منصوب کند. آقای بار پیش‌تر از این عضو هیئت‌مدیره ریپل بوده است.

به نقل از وال‌استریت ژورنال، یکی از اعضای سابق هیئت مشاوران مدیریتی ریپل به احتمال زیاد به عنوان ریاست اداره کنترل‌کننده ارزی آمریکا که یکی از نهادهای قانون‌گذاری پراهمیت در حوزه مالی است خواهد رسید.

در گزارش وال‌استریت ژورنال به این موضوع اشاره شده است که افراد مطلع، انتظار دارند که جو بایدن، مایکل بار رئیس سابق وزارت خزانه‌داری را به سمت عالی نظارت بر بانک‌های ملی منصوب کند. مقام کنترل‌کننده ارز به‌عنوان مدیر سیستم بانکداری فدرال عمل می‌کند و مدیر ارشد اداره کنترل‌کننده ارزی به شمار می‌آید. وال‌استریت ژورنال این مقام را به‌عنوان یکی از قدرتمندترین قانون‌گذاران حوزه بانکداری قلمداد می‌کند:

سمت کنترل‌کننده ارزی برروی صدها سرپرست بانکی که در شرکت‌های مالی بزرگ آمریکا مستقر هستند، نظارت کرده و شخصی که این سمت را بر عهده‌ دارد به یکی از قدرتمندترین قانون‌گذاران در حوزه بانکی تبدیل می‌شود.

تصمیم رسمی هنوز تایید نهایی نشده و وال‌استریت ژورنال نیز نتوانسته است که این خبر را با اخذ توضیحاتی از مسئولان کاخ سفید، وزارت خزانه‌داری یا خود شخص مایکل بار تأیید کند.

در صورت تأیید، مایکل بار پس از برایان بروکس (Brian Brooks) به دومین فردی تبدیل می‌شد که با داشتن تجربه در حوزه ارزهای دیجیتال به یکی از پست‌های حساس دولتی منصوب می‌شود. شایان ذکر است که برایان بروکس از مدیران سابق صرافی کوین بیس، در هفته‌ای که گذشت، پس از هشت ماه، از سمت خود به‌عنوان رئیس ستاد کنترل‌کننده ارز در دولت ترامپ استعفا داده است.

مایکل بار در سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴) به‌عنوان یکی از اعضای هیئت مشاوران ریپل‌لبز (RippleLabs) منصوب شده بود. در آن زمان او به تقویت نوآوری در حوزه پرداخت، اشتیاق زیادی نشان می‌داد و در همین رابطه بیان کرده بود که:

سیستم پرداخت جهانی ما بسیار قدیمی است، اینطور فکر می‌کنم که نوآوری در پرداخت می‌تواند ‌به ایجاد یک سیستم مالی ایمن‌تر، کاهش هزینه‌ها و بهبود دسترسی و کارایی مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها به‌صورت یکسان کمک کند.

تیم جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا همینطور مهرسا برادران (Mehrsa Baradaran) استاد حقوق دانشگاه کالیفرنیا را نیز برای این جایگاه زیر نظر گرفته است. دولت بایدن همچنین از گری گنسلر (Gary Gensler) که در حوزه ارزهای دیجیتال فرد مطلعی به حساب می‌آید، به‌عنوان یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها برای ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار نام برده است. رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی ایالات‌متحده به‌عنوان فردی شناخته خواهد شد که نسبت به تمرکززدایی و دیجیتال‌سازی مالی نسبت به رئیس پیشین، رویکرد مثبت‌تری را دارد.

منبع: “cointelegraph