۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

وضعیت بیت کوین چگونه است؟

در دو روز اخیر بیت کوین محدوده‌ای را سپری کرد که تقریبا اکثر ماه گذشته را در آن قرار داشت. محبوب ترین ارز دیجیتال بازار، در حال حاضر بالاتر از ۳۰،۰۰۰ دلار معامله می‌شود که اندکی از روز جمعه بالاتر قرار دارد. این در حالیست که قیمت بیت کوین پس از ثبت ۹ کندل هفتگی متوالی قرمز رنگ، بالاخره دیشب اولین کندل هفتگی صعودی خود را ثبت کرد.

قیمت BTC در ماه اخیر در کدام محدوده در حال نوسان بود؟

بیت کوین از اوایل اردیبهشت ماه تا به الان، در محدوده قیمتی ۳۰،۰۰۰ دلار در نوسان بوده و بسته به اتفاقاتی که افتاده است، کمی بالاتر و یا پایین‌تر از آن قرار داشته است. حرکت بی‌روند بیت کوین در این محدوده به دلیل نگرانی و ترس سرمایه‌گذاران از وضعیت کنونی و انتظار آنها برای نشانه‌ای روشن در رابطه با تورم و اقتصاد جهانی است.

مدیرعامل صندوق رمزارز بیت بول که جو دی پاسکوال نام دارد در این رابطه می‌گوید:

بیت کوین تا زمانی که قاطعانه از محدوده ۳۱،۰۰۰ تا ۳۲،۰۰۰ دلاری عبور نکند، ضعیف باقی خواهد ماند. با این حال، همچنان شاهد خرید در زیر ۳۰،۰۰۰ دلار هستیم که قیمت را سرپا نگه می‌دارد.

وضعیت اتریوم چگونه است؟

اتریوم،‌ دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار اخیرا کمی از ۱،۸۰۰ دلار فاصله گرفته است و در محدوده قیمتی دو هفته گذشته خود یعنی زیر ۲،۰۰۰ دلار معامله می‌شود. وضعیت در سمت سایر آلت کوین‌ها نیز مشابه است و اکثرا به رنگ سبز درآمده‌اند. چین لینک و کاردانو نیز از رشد بیت کوین پیروی کردند و هریک به ترتیب ۵ و ۳٪ افزایش یافتند.

نکته قابل توجه، کاهش همبستگی میان بازار سهام و بازار رمزارز در روزهای اخیر است. روز جمعه، شاخص نزدک و S&P 500 هر یک به ترتیب ۲.۴ و ۱.۶٪ کاهش داشتند. گفتنی است بازار رمزارز و بازار سهام در ماه‌های اخیر همبستگی زیادی با یکدیگر داشته‌اند.

گزارش مربوط به آمار مشاغل آمریکا روز جمعه منتشر شد و بر اساس آن، تعداد مشاغل غیرکشاورزی در ماه می ۳۹۰،۰۰۰ شغل اضافه شده است که نشان می‌دهد اقتصاد آمریکا هنوز با فروپاشی فاصله دارد. با این حال، تحلیلگران نگران این هستند که افزایش نرخ بهره بانکی اقتصاد آمریکا را با رکود مواجه خواهد کرد.

با توجه به رشد اخیر، معامله‌گران بازار رمزارز همچنان دیدی نزولی به این بازار دارند و شاخص ترس و طمع نیز این را تایید می‌کند. دی پاسکوال معتقد است احتمال سقوط بیت کوین در محدوده فعلی، بیش از احتمال افزایش قیمت است.

وی در این رابطه می‌گوید:

ما در هفته آتی انتظار حرکات تعیین‌کننده‌ای را داریم که یا بیت کوین را از محدوده فعلی خارج می‌کند و افزایش می‌یابد و یا به کف جدیدی سقوط خواهد کرد. در حال حاضر، احتمال کاهش قیمت بیت کوین بیشتر از افزایش قیمت است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بیت کوین

نمودار نسبت دامیننس بیت کوین

بیت کوین همچنان در محدوده میانگین متحرک ۵۰ روزه خود که با سطح ۳۴،۰۰۰ دلاری همتراز است، با مقاومتی قوی رو به رو است.

بزرگترین ارز دیجیتال بازار در دو هفته گذشته نزدیک به ۳۰،۰۰۰ دلار قرار داشته و اکثر حجم معاملات صرافی‌ها را به خود اختصاص داده است.

در نمودار روزانه بیت کوین، شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر ۵۰ است که کاهش مومنتوم BTC را نشان می‌دهد. کاهش مداوم مومنتوم به این معنی است که روند نزولی شش ماهه بیت کوین احتمالا فعلا دست نخورده باقی خواهد ماند.

RSI هفتگی نیز همچنان در محدوده فروش بیش از حد قرار گرفته که پایین‌ترین سطح از ماه مارس ۲۰۲۰ است. در آن زمان با رشد RSI هفتگی، قیمت BTC افزایش یافت. با این حال، ظاهرا این بار به دلیل سیگنال‌های بلندمدت نزولی مومنتوم، روند صعودی محدود شده است.

با این حال، در کوتاه‌مدت احتمالا BTC بالای منطقه حمایتی ۲۰،۰۰۰ تا ۲۵،۰۰۰ دلار تثبیت خواهد شد. میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای واقع در ۲۲،۱۷۹ دلار نیز حمایتی قوی برای روند طولانی‌مدت BTC محسوب می‌شود.

البته بر اساس اندیکاتورهای DeMark، روند BTC ممکن است طی دو هفته آینده تغییر کند. این تغییر روند احتمالا راه را برای جهش کوتاه‌مدت BTC هموار خواهد کرد اما حرکت‌های صعودی ممکن است زیاد طولانی نباشند. سقوط به حمایت ۱۷،۶۷۳ دلاری نیز زمینه را برای تسلیم شدن معامله‌گران (کپیتولاسیون) فراهم خواهد کرد.

منبع:”coindesk