۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

قیمت اتریوم با جهش ۵ درصدی‌اش و رسیدن به مرز ۲,۰۱۷.۰۱ دلار، رکورد جدیدی را برای خود ثبت رساند. از طرفی دیگر، این افزایش ۵.۴۴ درصدی ارزش بازار این ارز دیجیتالی را به محدوده ۲۳۰.۷ میلیارد دلاری رساند.

قیمت اتریوم در ساعات گذشته از مرز ۲,۰۰۰ دلاری نیز عبور کرد و همچنان به روند صعودی خودش درحال ادامه است. بنابر نظر کارشناسان، این روند از یک سال پیش شروع شده است.

داده‌های بازار نشان دهنده این موضوع است که قیمت اتریوم با رشد ۶.۱۸ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته‌اش به رکورد جدید ۲,۰۳۳.۰۸ دلار رسیده است. این افزایش قیمت ارزش بازارش را به مرز ۲۳۳.۳ میلیارد دلار رساند. اتریوم از ابتدای سال تا هم‌اکنون ۱۷۲.۵٪ رشد را تجربه کرده است.

گرچه رسیدن اتریوم به رکورد ۲,۰۰۰ دلار خبری بسیار مهم است، ولی تحت‌الشعاع رویداد‌های بزرگ و قابل توجه دیگری قرار گرفته است که در ساعات قبل اتفاق افتاد. یکی از این مهم‌ترین رویدادها، افزایش ۵,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین درطول مدت ۲۴ ساعت گذشته است که ارزش بازار این ارز دیجیتال را برای اولین بار به یک تریلیون دلار رسانده است.

اما با تمامی این تفاسیر افزایش قیمت اتریوم و رشد محبوبیت آن را نباید نادیده گرفت. حداقل سه حوزه تقاضای در حال رشد، در افزایش قیمت اتریوم بسیار تأثیرگذار بوده است؛ این سه حوزه مهم عبارت‌اند از: امور مالی غیر‌متمرکز (DeFi)، سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ و قراردادهای آتی اتریوم در بازار بورس شیکاگو (CME).

تعاملات قدرت‌های اتریوم در بلاک چین آن که به دلیل میزبانی انواع مختلفی از اپلیکیشن‌های امور مالی غیرمتمرکز از جمله وام‌دهی، خریدوفروش و بازار‌های پیش‌بینی به‌خوبی شناخته شده است، اغلب با بازار نفت درحال مقایسه می‌باشد. اپلیکیشن‌های مبتنی بر اتریوم یک ابزار طبیعی برای اتریوم ایجاد می‌کنند؛ به دلیل اینکه اتریوم ارز دیجیتالی‌ای است که برای تسویه تراکنش‌ها موردنیاز است. با توجه به داده‌های به‌دست آمده از Index Coop، شاخص دیفای پالس (DeFi Pulse Index) نمایانگر این است که ارزهای دیجیتال مربوط به امور مالی غیر‌متمرکز به آهستگی در کنار اتریوم درحال حرکت بوده و ۸۳٪ در ۳۰ روز گذشته رشد داشته‌اند.

سهام‌گذاری بر روی اتریوم با حمایت قابل‌توجه سرمایه‌گذاران و طرفداران این ارز دیجیتال همراه بوده است و همین امر تقاضا برای اتریوم را نیز بیشتر کرده است. اتریوم ۲.۰ یک طراحی مجدد از شبکه اتریوم است که بر اساس یک مکانیسم اجماع جدید به نام اثبات سهام (Proof of Stake) و شاردینگ (Sharding) پایگاه داده عمل می‌کند. ۲.۷٪ از اتریوم‌های عرضه‌شده، به ارزش ۶ میلیارد دلار، بر روی بلاک چین اتریوم ۲.۰ سپرده‌گذاری شده‌‌اند. شایان ذکر است که این سرمایه‌ها تا ۱۲ ماه آینده قفل شده است.

از طرف دیگر، سرمایه‌گذاران بزرگی مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری ممکن است به این علاقه‌مند باشند که سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال را تجربه کنند. بورس کالای شیکاگو در روز هشتم فوریه قرارداد‌های آتی تسویه نقدی را برای این دارایی دیجیتالی عرضه کرد. حجم کل این قرارداد‌ها تنها در هفته اول از ۱۶۰ میلیارد دلار عبور کرده است. به دلیل آنکه بورس کالای شیکاگو یکی از قدیمی‌ترین و قابل‌اعتماد‌ترین صرافی‌ها در آمریکا است، عرضه این قرارداد در آنجا می‌تواند نشان‌دهنده رشد پذیرش سازمانی اتریوم باشد.

منبع: “coindesk