۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

به تازگی قیمت اتریوم روند نزولی را به خود گرفت و به زیر ۲٬۸۰۰ دلار سقوط کرد. هم‌اکنون بازار در حال بازیابی سطح‌های هفته گذشته است. اما اخیراً سطح ۲٬۸۰۰ دلار به یک مقاومت سرسخت تبدیل شده است.

روند نزولی اتریوم که از اول هفته آغاز شد، از شکسته شدن حمایت ۲٬۸۸۰ دلاری آغاز شد. بعد از این اتفاق، حمایت سطح ۲٬۷۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ ساعته نیز از بین رفت. به دنبال آن روند کلی بازار بیش از پیش رو به سقوطی شد.

حتی در مقطعی قیمت به زیر ۲٬۶۴۰ دلار سقوط کرد و در پایین‌ترین سطح به ۲٬۵۷۵ دلار رسید. در حال حاضر یک اصلاح صعودی در بازار آغاز شده و اتریوم و با فاصله‌ای مشخص بالاتر از ۲٬۶۴۰ دلار قرار گرفته است. اصلاح صعودی جدیدی که از آن حرف می‌زنیم شکسته‌شدن مقاومت ۲٬۶۵۰ دلاری خط روند نزولی روی نمودار را هم با خود به همراه داشت.

وضعیت اتریوم

هم اکنون اتریوم بالاتر از سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی قرار دارد. نکته قابل ذکر این است که در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۳٬۱۸۸ دلار تا کف ۲٬۵۷۵ دلاری تنظیم شده است.

با صعودی شدن بازار نزدیک ترین مقاومت پیش رو در قیمت ۲٬۷۵۵ دلار است. کمی بعد مقاومت پیش رو ۲٬۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته به‌عنوان مقاومت‌های کلیدی اتریوم عمل می‌نمایند. عبور و بسته شدن کندل قیمت بالای سطح ۲٬۸۰۰ دلار می‌تواند راه را برای جهش تا ۲٬۸۸۰ دلار آسان تر کند. نکته قابل توجه این است که سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی مقاومتی را در نزدیکی همین سطح تشکیل داده است.

اتریوم

موفقیت خریداران در عبور از ۲٬۸۸۰ دلار می‌تواند حرکتی عالی برای یک اصلاح صعودی ادامه دار باشد. پس از آن نیز خریداران برای عبور از سطح ۳٬۰۰۰ دلار تلاش خواهند کرد که مقاومت تاثیرگذاری محسوب می‌شود.

در صورتی که اتریوم نتواند سطوح بالاتر از ۲٬۸۰۰ دلار را تجربه نماید. شاید اصلاح نزولی دیگری در بازار آغاز شود. با نزولی شدن بازار نزدیک ترین حمایت پیش روی قیمت در ۲٬۷۱۰ دلار است.

پس از آن نیز ۲٬۶۵۰ دلار به‌عنوان حمایت کلیدی پیش روی قیمت عمل خواه کرد و شکسته شدن آن هشداری برای سقوط عمیق‌تر قیمت اتریوم خواهد بود. حمایت کلیدی بعدی نیز در محدوده ۲٬۵۸۰ دلار است. سقوط به زیر این سطح نیز در ادامه می‌تواند منجر به ریزش قیمت تا ناحیه ۲٬۴۵۰ دلاری در کوتاه‌مدت شود.

شاخص مکدی (MACD) در حال ورود به محدوده صعودی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز بالای سطح ۵۰ است.

همان‌ طور که در مطالب بالا به آن اشاره شد، ۲٬۶۵۰ دلار حمایت کلیدی برای اتریوم است و ۲٬۸۰۰ دلار هم به عنوان مقاومت‌‌‌ پیش روی قیمت عمل می‌نماید.