۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post
یکی از طرفداران شیبا اینو در توییتر از ایلان ماسک پرسیده بود که چه میزان از این ارز دیجیتال در اختیار دارد. مدیرعامل تسلا هم با صراحت پاسخ داد که هیچ توکن شیبا اینویی ندارد. این اظهارنظر جنجال‌برانگیز باعث شد تا قیمت شیبا اینو پس از رسیدن به اوج تاریخی سقوطی ۲۷ درصدی را تجربه کند.
به گزارش کریپتو پوتیتو، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و یکی از ثروتمندترین مردان جهان، در روزی که گذشت و در پاسخ به یکی از حساب‌های توییتری طرفدار شیبا اینو، گفت که در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری نکرده است و هیچ توکن شیبا اینویی در اختیار ندارد. این امر در حالی است که ایلان ماسک همواره از طرف جامعه شیبا اینو به‌عنوان یک چهره تأثیرگذار شناخته شده است. ایلان ماسک در جواب به یکی از کاربران توییتر که درباره ارز دیجیتال فولکی اینو (Floki Inu) از او سؤال کرده بود، گفت که به غیر از بیت کوین، اتریوم و دوج کوین هیچ ارز دیگری در دست ندارد. شفاف‌سازی ایلان ماسک از سبد دارایی‌های دیجیتال خودش با یک توصیه برای طرفداران افراطی برخی از ارزها همراه بود. تفاوتی ندارد که طرفدار بیت کوین، شیبا اینو یا دیگر ارزهای دیجیتال باشید، باور داشتن به یک ارز به اندازه اکوسیستم و خدماتی که حول محور آن شکل گرفته است اهمیت ندارد.
ایلان ماسک در ادامه اضافه کرد:

فقط از روی کنجکاوی مقداری هش استرینگ ASCII به نام‌های بیت کوین، اتریوم و دوج کون خریدم. تمام ماجرا همین است. پیش‌تر نیز گفته بودم که نباید تمام پول خود را در ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنید. ارزش واقعی تولید محصول و ارائه خدمات به هم‌نوعان خودتان است، نه عرضه هر شکلی از پول.

اینگونه که به نظر می‌رسد ایلان ماسک دوج کوین را به‌عنوان میم کوین اصلی بازار، به نسخه‌های کپی‌برداری‌شده مانند شیبا اینو ارجعیت داده است. ثروتمندترین مرد جهان تمام تلاش خود را می‌کند تا دوج کوین را بهینه‌تر کرده و آن را به یک ابزار سریع، ارزان و مقیاس‌پذیر در مبادلات جهانی تبدیل کند.

بنیاد دوج کوین به تازگی یکی از افراد نزدیک به ایلان ماسک را به سمت کاری عضو انجمن مشاوران خود منصوب کرده است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که رابطه او با دوج کوین بیشتر از شوخی‌های اینترنتی است.

انگار که علاقه ایلان ماسک به دوج کوین به شرکت و کارمندان او نیز سرایت کرده است. او در توییت دیگری به این موضوع اشاره کرده است که تعداد زیادی از کارمندانش دوج کوین دارند. در ادامه بیان کرد که همین موضوع او را تشویق کرد تا وارد بازار این ارز دیجیتال شود.

او در این باره گفته است:

خیلی از افرادی که با آنها در خط تولید تسلا یا بخش ساخت راکت اسپیس اکس (SpaceX) در ارتباط هستم، دوج کوین دارند. آنها کارشناس امور مالی یا تکنسین سیلیکون ولی نیستند. بر همین اساس تصمیم گرفتم از دوج کوین حمایت کنم. این‌گونه به نظر می‌رسید که [دوج کوین] یک ارز دیجیتال مردمی است.

سقوط شیبا اینو پس از توییت ایلان ماسک

شیبا اینو که در اوایل هفته جاری جهشی ۵۰ درصدی را تجربه کرده بود، پس از توییت ایلان ماسک به سرعت سقوط کرد.

قیمت شیبا اینو در روزی که گذشت به اوج تاریخی خود در ۰.۰۰۰۰۴۲۱۷ دلار رسید. این یعنی اگر شخصی در اوایل سال جاری ۱,۰۰۰ دلار از این ارز دیجیتال خریداری کرده  بود، ارزش سرمایه‌اش اکنون به ۵۰۰ میلیون دلار می‌رسید. اما پس از توییت ایلان ماسک قیمت با کاهش ۲۷ درصدی به ۰.۰۰۰۰۳۲۸۲ دلار سقوط کرد. از آن زمان تا به حال، قیمت تا حدودی بازیابی شده و به نزدیکی ۰.۰۰۰۰۳۹۰۷ دلار رسیده است.

این اتفاقات باعث عصبانیت جامعه شیبا اینو شد. در ادامه معامله‌گرانی که با سقوط گسترده قیمت ها ضرر کرده بودند، از تأثیرگذاری بیش از حد ایلان ماسک بر قیمت این ارز دیجیتال انتقاد کردند. آنها خواستار پایان وابستگی شیبا اینو به اظهارنظرهای او شدند.

یکی از کاربران توییتر خطاب به صفحه‌ای که از ایلان ماسک درباره شیبا اینو پرسیده بود، نوشته است:

امیدوارم فهمیده باشی که نباید دوباره از ایلان ماسک در این باره سؤال بپرسی. پس از رسیدن به اوج تاریخی تقریباً برای چند ساعت هیچ رشدی را مشاهده نکردیم. تمام این راه را بدون او آمده‌ایم و این اتفاق هم تنها به خاطر حریص‌شدن تو بود.

منابع:”cryptopotato