۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

مدیرعامل صرافی بایننس اینگونه پیش‌بینی کرده است که چرخه صعودی کنونی در ابتدای راه خود است و روند حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت.

چانگپنگ ژائو (Changpeng Zhao) در مصاحبه‌ی اخیر خود که با رن نیونر (Ran Neuner)، هم‌بنیان‌گذار آن‌چین کپیتال (On-Chain Capital) داشت، پیش‌بینی خود را از چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال ارائه کرد.

ژائو گفت:

ما اکنون فقط بخش مسطح موج را شاهد هستیم. موج بزرگ هنوز نیامده است. من فکر می‌کنم سال‌های ۲۰۲۱، ۲۰۲۲، ۲۰۲۳، دو یا سه سال طول خواهد کشید ویا شاید هم چهار سال تا این چرخه صعودی به اوج برسد.

البته هیچ کس نمی‌تواند آینده را به صورت دقیق پیش‌بینی کند. ژائو خود پیشتر گفته بود که این اظهارات صرفا نظر شخصی اوست و ممکن است کاملاً اشتباه باشد.

ولی، همانگونه که نیونر اشاره کرده است، صرافی بایننس در جایگاهی منحصربه‌فرد است که با دسترسی به آمارها بتواند چنین پیش‌بینی‌هایی را دقیق‌تر از دیگران مدل‌سازی کند. به عنوان مثال تعداد حساب‌های افتتاح‌شده در یک مدت‌زمان خاص یکی از این آمارها است.

با این حال، ژائو در توضیح چشم‌انداز چرخه صعودی چند ساله، جهت پشتیبانی از پیش‌بینی خود به تاریخچه قیمتی بیت کوین در کنارِ مدت‌زمان بازگشت آن به رکورد قیمتی متوسل شد.

او همچنین اضافه کرد که هر چرخه‌ صعودی بیت کوین از لحاظ طولی از چرخه پیشین خود بلندتر بوده است و این به باور ژائو، یکی از ویژگی‌های بازاری است که ارزش کل آن در طول گذر زمان در حال رشد است.

مدیرعامل بایننس پیش‌بینی خود را بر این اساس توجیه کرده و گفته است که از اوج سال ۲۰۱۷ سه سال طول کشید تا بیت کوین دوباره رکورد ۲۰ هزار دلار را در پایان سال گذشته ثبت کند.

با توجه به این نکته، ژائو اعتقاد دارد که اگر تاریخ تکرار شود، ما احتمالاً سه یا چهار سال با رسیدن به اوج چرخه کنونی فاصله داریم.

بازیابی اوج سال ۲۰۱۷ سه سال طول کشید. و ما اکنون در حال کشف قیمت هستیم، به گمان من [ارزش بیت کوین] ۵، ۱۰ یا ۲۰ برابر نیز خواهد شد، ما نمی‌دانیم. و اگر این اتفاق بیفتد، چندین سال طول خواهد کشید.

اظهارات مدیرعامل بایننس پس از روند نزولی اخیر در بازار ارزهای دیجیتال خبر خوشی به حساب می‌آید. پس از صعود شگفت‌آور بیت کوین تا مرز ۴۲,۰۰۰ دلار و افت پس از آن، رویکردها به‌سوی تثبیت قیمت سوق یافته است. در حالی که ترس، بی‌اعتمادی و تردید مرتبط با بحث‌های مالیاتی و اتهام‌های مرتبط با خرج دوباره به عنوان دلایل این روند مطرح شد، شاخص‌های تکنیکال بازار نیز حاکی از آن بود که بیت کوین آماده چنین روندی می‌باشد.

نکته جالب اینجاست که همانگونه که ژائو گفته است، ما در حال حاضر در حال فاز کشف قیمت هستیم، اما تفاوت وضعیت کنونی با روند صعودی سال ۲۰۱۷، حضور سرمایه‌گذاران نهادی در این بازار است و این پرسش‌های بسیاری را درباره چگونگی تاثیر آن‌ها در چرخه صعودی مطرح می‌کند. حال سوال اینجاست که آیا ممکن است این چرخه بیش از چهار سال دوام داشته باشد؟ و یا آیا اوج قیمت بیت کوین ممکن است بیش از انتظارات باشد؟

با توجه به اینکه تاکنون هرگز در چنین وضعیتی نبوده‌ایم، پاسخ به هیچ کدام از این پرسش‌ها ساده نیست. ولی چیزی که قطعی است؛ سال پیش رو دوره‌ای مهم برای این صنعت است.

منبع: “cryptoslate