۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

بزرگترین طرفدار دوج کوین ایلان ماسک که مدیرعامل تسلا است. امروز صبح با در توئیتر اعلام کرد که قصد فروش بیت کوین، اتریوم و دوج کوین‌هایی که از قبل خریده بود، ندارد. این توییت ماسک منجر شد که دوج کوین جهش ۱۰ درصدی را تجربه کند.

توییت های جنجالی ایلان ماسک

ایلان، بار دیگر و بعد از مدتی با توییت خود باعث جهش ناگهانی ارزش دوج کوین شده است. پس از اینکه ماسک در توییتی اعلام کرد قصد فروش ارزهای دیجیتال خود را ندارد، امروز صبح قیمت دوج کوین برای مدت کوتاهی افزایشی ۱۰ درصدی داشت.

در میان یکنواخت بودن بازار ارزهای دیجیتال، دوج کوین امروز صبح با قیمت حدود ۰.۱۱۱ دلار معامله شد. پس از توییت ایلان در ساعت ۷:۴۱ صبح که در آن اعلام کرده که به نگه داشتن دوج کوین، اتریوم و بیت کوین ادامه خواهد داد. قیمت این ارز افزایش یافت و به ۰.۱۲۲ دلار رسید.

ایلان ماسک در توییتر خود اینگونه نوشت:

برای افرادی که به دنبال درس گرفتن از این توییت هستند. باید بگویم به عنوان یک اصل کلی اعتقاد دارم که معمولاً در شرایطی که نرخ تورم بالا رفته است. بهتر است به جای دلار دارایی‌های دیگری مانند ملک یا سهام شرکت‌هایی که فکر می‌کنید محصولات خوبی را تولید می‌کنند، داشته باشید. من همچنان بیت کوین، اتریوم و دوج کوین ها را نگهداری می‌کنم و قصد به فروش رساندن آنها را ندارم.

ربات های معاملاتی خودکار

احتمالاً دوج کوین قیمتش به دلیل فعالیت ربات‌های معاملاتی خودکار جهش پیدا کرده است. ربات‌های معاملاتی خودکار با فالو کردن حساب‌های محبوب در شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند توییتر، هرگونه اشاره به اسم ارزهای دیجیتال را رهگیری می‌کنند. به‌عنوان مثال، حساب توییتر ایلان ماسک بیش از ۷۷.۶ میلیون فالور دارد.

قیمت دوج کوین پس از این جهش و در زمان ارسال این خبر به ۰.۱۱۴ دلار کاهش یافته است.

دوج کوین

نمودار قیمت دوج کوین؛ نمای ۱ ساعته بازار دوج کوین/ دلار.

قبلاً هم چندین بار ایلان ماسک درباره دوج کوین توییت هایی گذاشته بود. در فوریه ۲۰۲۱، او تصویری از یک موشک در کنار ماه و کلمه دوج (Doge) توییت کرد. که این توییتِ ۱ کلمه‌ای در ادامه باعث شد که قیمت بین کوین به طور غیرقابل باوری افزایش پیدا کند. تصویر موشک و ماه اشاره به افزایش ناگهانی و شدید قیمت ارزهای دیجیتال دارد.

ماسک در مه ۲۰۲۱ (اردیبهشت) نیز اعلام کرد که با توسعه دهندگان دوج کوین برای بهبود کارایی این ارز دیجیتال همکاری خواهد کرد. همین حرف او باعث شد قیمت دوج حدود ۲۲ درصد افزایش پیدا کند.

همان طور که قبلاً گزارش شده بود، از اوایل سال ۲۰۲۲، شرکت تسلا پرداخت با دوج کوین را برای فروش برخی از کالاهای خود پذیرفته است. گزینه پرداخت با دوج کوین همچنان فعال است و قیمت همه محصولات علاوه بر این ارز دیجیتال، با دلار نیز نمایش داده می‌شود.

منبع:”coindesk