۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

براساس بخش‌نامه جدید صادر‌ شده از طرف بانک مرکزی ایران به شرکت‌های پرداخت‌یار درخصوص سقف برداشت، کاربران صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال از این به بعد می‌توانند در ازای هر شماره شبا، روزانه فقط ۱۰۰ میلیون تومان از حساب خود در صرافی را برداشت و به حساب بانکی خود منتقل کنند. در پی اجرای این تصمیم از روز گذشته، کاربران فعالی که قصد برداشت مبالغی بیش‌تر از ۱۰۰ میلیون تومان در روز را داشته باشند، یا باید از چند شماره شبا استفاده کنند ویا اینکه برداشت خودشان را درطی چند روز انجام دهند.

بانک مرکزی ایران اخیراً بخش‌نامه‌ای را به بانک‌ها و شرکت‌های پرداخت‌یار ابلاغ کرد. بر اساس این ابلاغیه، از روز گذشته، ۱۳ تیر ۱۴۰۱، سقف انتقال روزانه از درگاه‌های پرداخت به هر شماره شبا ۱۰۰ میلیون تومان تعیین شد.

براساس اعلام تعدادی از صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال، کاربران از این به بعد قادرند تا در ازای هر شماره شبای خود، روزانه ۱۰۰ میلیون تومان از این پلتفرم‌های معاملاتی را برداشت کنند. اگر هر کاربری قصد برداشت مبلغی بیش‌تر از این سقف را داشته باشد، یا باید از شماره شبا‌های متعددی استفاده کرده ویا اینکه برداشت خود را در طول چند روز (با ۲۴ ساعت فاصله زمانی) انجام دهد.

شایان ذکر است که این محدودیت مربوط به شرکت‌های پرداخت‌یار و با تصمیم مقامات بانک مرکزی است. به همین دلیل صرافی‌های داخلی نقشی در تعیین این سقف در برداشت‌های ریالی ندارند.