۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

امروز ارزش بازار ارزهای دیجیتال برای اولین بار در طول تاریخ از مرز ۳ تریلیون دلار توانست عبور کند. داده‌های تازه نشان دهنده این است که در هفته‌های اخیر با کاهش نرخ تسلط بیت کوین، سهم آلت کوین‌ها از بازار ارز دیجیتال بیشتر شده است.

حال که قیمت بیت کوین فاصله بسیار کمی با اوج تاریخی خودش دارد و اتریوم، سولانا و پولکادات به اوج‌های تاریخی تازه‌ای دست یافته اند، ارزش بازار ارزهای دیجیتال نیز برای اولین بار از مرز ۳ تریلیون دلار عبور کرده است.

داده‌های تازه نشان دهنده این امر است که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال از اوج ۲.۶۲ تریلیون دلاری قبلی خود که در ۲۰ اکتبر (۲۸ مهر) ثبت شده بود، عبور کرده و در کمتر از سه هفته ۱۴.۵ درصد رشد داشته است.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال پیش‌تر و در ۱۲ مه (۲۲ اردیبهشت) توانسته بود به اوج خودش در نزدیکی ۲.۶۲ تریلیون دلار نیز برسد. البته که پس از آن، این رقم در ۲۰ ژوییه (۲۹ تیر) به کف ۱.۲۴ تریلیون دلار سقوط کرد. از طرف دیگر، در ۶ ژانویه ۲۰۱۸ (۱۶ دی ۹۶) و در جریان چرخه‌ صعودی قبلی، ارزش کل بازار به ۸۴۸.۶ میلیارد دلار نیز رسیده بود.

داده‌های تازه نشان دهنده این است که در حال حاضر ۱۰,۴۱۸ ارز دیجیتال در ۵۱۸ صرافی درحال معامله شدن است.

با وجود اینکه قیمت بیت کوین در دو سال گذشته رشد چشمگیری را داشته است، نرخ تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال در مقایسه با تاریخ ۶ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۵ شهریور ۹۸) که به محدوده ۷۰.۸ درصد رسیده بود، ۴۲.۸ درصد کاهش یافته است.

بیت کوین با ارزش بازار ۱.۲۲ تریلیون دلاری خود، ۴۰.۵ درصد از کل سرمایه موجود در بازار را در اختیارش دارد. این امر در حالی است که اتریوم با ارزش بازار ۵۶۰ میلیارد دلاری، توانسته است تا ۱۸.۶ درصد از بازار را از آن خود کند. بنابراین، بیت کوین که ارزش بازار حدودی دو برابر اتریوم دارد، توانسته است تا نزدیک‌ترین رقیب خود را با اختلاف زیاد شکست دهد. ارزش بازار آلت کوین‌های دیگر نیز ۱.۲۴ دلار برآورد شده است و این بخش ۴۰.۹ درصد از سرمایه موجود در بازار را به خوود اختصاص داده است. با نکاهی به این اعداد می‌توان متوجه شد که سهم آلت کوین‌ها از بازار در طول این مدت افزایش یافته است.

پلتفرم مِساری (Messari) ارزش کل بازار اکوسیستم اتریوم را ۸۲۹ میلیارد دلار برآورد کرده است. این بدان معنی است که اکوسیستم این ارز دیجیتال ۲۷.۶ درصد از کل سرمایه موجود در بازار را در اختیار دارد. مساری هم اکنون ۲۰۹ پروژه را که در شبکه اتریوم در حال فعالیت هستند، ردیابی می‌کند.

منبع:”cointelegraph