۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

بالاخره بعد از دو هفته متوالی خروج پول صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال شاهد جریان ورودی بوده‌اند. که فقط در هفت روز بیش از ۱۹۰ میلیون دلار ورود سرمایه ثبت کردند. رشد بیش از حد جریان ورودی می‌تواند نشانه‌ای برای صعود ادامه دار بازار باشد و احساسات سرمایه‌گذاران را بهبود بخشد.

جریان ورود سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال در هفته گذشته به بالاترین میزان خود در ۹۰ روز گذشته رسید. که صندوق‌های اروپایی پیشتاز این حرکت بوده‌اند.

این جهش که کوین شیرز (CoinShares) نیز در گزارش دیروز خود به آن اشاره کرد. نشان دهنده معکوس شدن روند دو هفته متوالی اخیر است که در آن خروج سرمایه ثبت شده بود.

این تغییر با رشد ۱۴ درصدی قیمت بیت کوین همراه بود. که بیشترین افزایش هفتگی آن از آوریل سال ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰) است.

کوین شیرز افزود محصولات سرمایه گذاری دارایی‌های دیجیتال در روز ۲۵ مارس (۵ فروردین)، ۱۹۳ میلیون دلار جریان ورودی داشته‌اند. صندوق‌های اروپایی با ۱۴۷ میلیون دلار ورودی از این حیث پیشتاز هستند و بعد از آن صندوق‌های آمریکایی با ۴۵ میلیون دلار ورودی در جایگاه دوم قرار می‌گیرند.

صندوق‌های ارز دیجیتال

نمودار جریان ورود سرمایه به صندوق‌های ارز دیجیتال در هفته‌های مختلف.

در میان ارائه دهندگان محصولات سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، صندوق کوین شیرز فیزیکال با جریان ورودی ۹۱ میلیون دلاری در رتبه اول این هفته است. در حالی که داده‌ها نشان از خروج ۱۶ میلیون دلار سرمایه از صندوق بورسی (ETF) پِرپوز بیت کوین (Purpose Bitcoin) دارند.

صندوق‌های متمرکز بر سولانا نیز با ۸۷ میلیون دلار سرمایه، بیشترین جریان ورودی هفتگی خود را داشته‌اند. که باعث شده است این صندوق، به پنجمین محصول بزرگ سرمایه‌گذاری در میان صندوق‌های ارز دیجیتال و بزرگترین صندوق آلت کوین غیراتریومی تبدیل شود.

ورود سرمایه به صندوق‌های متمرکز بر بیت کوین و اتریوم

همچنین، ۹۷.۸ میلیون دلار به صندوق‌های متمرکز بر بیت کوین و ۱۰.۲ میلیون دلار به صندوق‌های ویژه اتریوم وارد شده است. در حالی که صندوق‌های متشکل از ارزهای مختلف ۵.۵ میلیون دلار جریان خروجی داشته‌اند. این جریان خروجی تا حدودی غیرعادی است. زیرا صندوق‌های متمرکز بر دارایی‌های چندگانه تا به الان نسبتاً بسیار محبوب بوده‌اند. این دومین هفته‌ در سال ۲۰۲۲ است که این صندوق‌های متشکل از چند توکن مختلف جریان خروجی داشته اند.

صندوق‌های متمرکز بر کاردانو، پولکادات و کازماس (ATOM) نیز به ترتیب با ۱.۸ میلیون دلار، ۱.۲ میلیون دلار و ۸۰۰٬۰۰۰ دلار ورود پول را تجربه نموده اند.

کوین شیرز گفته است محصولات سرمایه‌گذاری متمرکز بر سهام شرکت‌های مرتبط با فناوری بلاک چین نیز همچنان پرتحرک باقی مانده‌‌اند. هفته گذشته ۲۳ میلیون دلار جریان ورودی ثبت کرده‌اند.

منبع:”coindesk