۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

ادی الکساندر، مدیر عامل پلتفرم EminiFX که در بازارهای مالی نظیر کریپتو و فارکس فعالند، در دادگاه منطقه‌‌ای نیویورک به تقلب در بخش کامودیتی (کالاهای اساسی) اعتراف کرد و موافقت کرد که میلیون‌ها دلار را به سرمایه‌گذارانی که به دلیل این کلاهبرداری از دست داده‌اند، بازپرداخت می کند.

اعتراف ادی الکساندر به کلاهبرداری

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) در ۱۰فوریه اعلام کرد که الکساندر در مورد یک فقره کلاهبرداری اعتراف کرده است و علاوه بر استرداد ۲۴۸میلیون دلار ، جریمه نیز پرداخت خواهد کرد.

الکساندر در ماه می سال ۲۰۲۲ دستگیر و متهم شد و در ابتدا خود را بی گناه دانست، اما در ۱۰فوریه ادعای خود را تغییر داد. او با حداکثر ۱۰ سال زندان نیز مواجه است.

تصویری از الکساندر در ویدیوی اعترافش

به گفته دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده در ناحیه جنوبی شهر نیویورک، الکساندر از سپتامبر سال ۲۰۲۱ تا ماه می سال ۲۰۲۲، این پلتفرم معاملاتی در حوزه ارز دیجیتال و فارکس را اداره می‌کرده و طی این دوره بیش از ۲۴۸ میلیون دلار از جیب ده ها هزار سرمایه گذار بیرون کشیده است.

همچنین دراینجا بخوانید؛ تحلیل تکنیکال نمودار بیت کوین: تشکیل کف و شروع روند جدید

همچنین ویلیامز بیان داشت که الکساندر مدعی بوده EminiFX بازده هفتگی حداقل ۵ درصدی دارد اما در واقع، وی بخش قابل توجهی از وجوه را سرمایه گذاری نکرده و حتی از مقداری از آن استفاده شخصی کرده است.

او EminiFX را به‌عنوان پلتفرمی برای درآمد غیرفعال معرفی کرده بود که از یک فناوری جدید مخفی برای معاملات ارزهای دیجیتال و ارزهای خارجی خودکار استفاده و بازده سرمایه‌گذاری اعلام شده را تضمین می‌کند.

الکساندر از دادن اطلاعات بیشتر در مورد این فناوری به سرمایه گذاران خودداری کرد و قول داد که پول آن‌ها را در مدت پنج ماه دو برابر کنند.

در واقع، الکساندر میلیون‌ها دلار از سرمایه‌هایی را که سرمایه‌گذاری کرده بود از دست داد اما این موضوع را به اطلاع سرمایه‌گذاران نرساند.

او همچنین حدود ۱۴.۷ میلیون دلار را به حساب بانکی شخصی خود هدایت کرد و حدود ۱۵۵۰۰۰دلار را برای خرید یک ماشین BMW و مقداری بیشتر را برای خرید یک دستگاه مرسدس بنز مصرف کرد.

برخی از سرمایه گذاران EminiFX علیرغم کلاهبرداری الکساندر از او حمایت کردند.

بر اساس گزارش ۱۰ آگوست بلومبرگ، تعداد انگشت شماری از خارج از کشور برای شرکت در جلسه دادرسی او حاضر شده‌اند. یکی از حامیان ادعا کرد که پرونده کلاهبرداری علیه الکساندر نژادپرستانه است.

او همچنین با یک دعوای مدنی جداگانه از کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) روبرو است که از الکساندر به دلیل تحصیل مال غیرقانونی و کلاهبرداری مربوط به معاملات ارزهای دیجیتال و ارزهای خارجی شکایت کرده است.

منبع: Cointelegraph