۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

اندی لانگ، مدیرعامل شرکت White Rock Management اعتقاد دارد که بازارهای نزولی فرصتی عالی برای گسترش از طریق ادغام و خرید در بخش استخراج ارز دیجیتال به وحود می‌آورند.

بازار نزولی و فرصت عالی گسترش شرکت‌های استخراج

شرکت وایت راک در زمینه استخراج ارز دیجیتال فعال است. مدیر عامل این شرکت در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد که شرکت‌هایی که ترازنامه‌های خود را به‌صورت موثر مدیریت کرده‌اند در این بازار نزولی در وضعیتی «عالی» قرار دارند. وی اعتقاد دارد حتی اگر نوسانات بیشتری در راه باشد این شرکت‌ها به عملکرد خوب خود ادامه خواهند داد.

وی در ادامه بیان کرد:

«بازار نزولی چالش‌هایی را نیز برای استخراج‌کنندگان که در صدر بازار بودند، ایجاد کرده است. با این تفاسیر، این مشکلات قبل از این نیز وجود داشتند. ماینرهای با سرمایه خوب و کارآمد همچنان به خوبی عمل خواهند کرد.»

لانگ پیشنهاد کرده است که روند نزولی کنونی فرصت‌های کلیدی ادغام و خرید برای اینچنین شرکت‌ها را فراهم می‌کند. به دلیل آن‌که آنها به سرمایه‌گذاران ثابت کرده‌اند که می‌توانند از شرایط شدید بازار جان سالم را به در برند:

بازارهای نزولی درحقیقت فرصت‌های بسیار خوبی را ارائه می‌دهند. به همین دلیل ما انتظار داریم که فعالیت‌های M&A (ادغام و خرید) و یکپارچه‌سازی در بخش استخراج ارز دیجیتال را برای تحقق بخشیدن به صرفه جویی در مقیاس و ترکیب عملیات تکمیلی با مشارکت بازیگران دولتی و خصوصی مشاهده کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد:

«همین‌طور ما شاهد افزایش مجدد رشد شبکه خواهیم بود. این افزایش احتمالاً تا پایان سال حداقل 20 درصد خواهد بود.»

لانگ همین‌طور خاطرنشان کرد که بخش استخراج تگزاس علی‌رغم موج گرمای مداوم عملکرد خوبی را به ثبت رساند. او به هماهنگی موثر این بخش با شورای قابلیت اطمینان الکتریکی تگزاس (ERCOT) جهت غلبه بر مشکلات تامین انرژی درطی دو ماه گذشته اشاره کرد:

فعالیت‌های زیادی در تگزاس در حال اجرا است. بخش استحراج در وضعیت خوبی قرار دارد. ماینرهای متصل به شبکه در حال فعالیت با ERCOT برای ارائه پاسخ به تقاضا در طول آب و هوای چالش برانگیز هستند. ما نیز شاهد رشد مداوم در سراسر ایالت هستیم.

لازم به ذکر است که وایت راک یک شرکت استخراج رمزارز مستقر در سوئیس است. این شرکت شامل حدود 24 مگاوات ظرفیت کارخانه است.

شرکت وایت راک در ماه ژوئن اعلام کرده بود که قصد دارد تا عملیات خود را به ایالات متحده (تگزاس) گسترش دهد. به‌عنوان بخشی از این نقشه، وایت راک با خنثی سازی گاز طبیعی در محل (NGON) همکاری کرد. وایت راک از این طریق استفاده از تاسیسات خود که از روش‌های “دوستدار زیست محیطی” برای استخراج بیت کوین (BTC) استفاده می‌کند، فعالیت کند.

امواج گرما

همان‌گونه که پیش‌تر در 11 ژوئیه گزارش شده بود، شرکت های استخراج مانند Riot Blockchain و Core Scientific بخش‌هایی از عملیات استخراج خود در تگزاس را در ماه ژوئن خاموش کردند. این خاموشی به دلیل کم شدن فشار وارده بر شبکه انرژی به دنبال افزایش دما به بیش از 100 درجه، انجام شد.

گرما در افت فشار عرضه انرژی تگزاس تاثیر بسزایی گذاشت. ولی یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار این بود که قیمت انرژی در میان موج گرما افزایش یافته بود.

به دنبال این حرکت، شرکت‌ها با کاهش بهره وری استخراج روبرو شدند. با این تفاسیر، با افزایش 14.7 درصدی قیمت بیت کوین درطول ماه گذشته و با کاهش دما تا حدود 90 درجه، این احساس وجود دارد. ماینرها ماشین‌های خود را دوباره روشن خواهند کرد. به دلیل اینکه سود استخراج بیت کوین قابل توجه خواهد بود.

Jaran Mellerud، تحلیلگر مطرح استخراج ارز دیجیتال در یک شرکت تحقیقاتی با نام Arcane Crypto، در گزارش خود عنوان کرد:

«افزایش قیمت بیت کوین باعث افزایش سوددهی ماینرها شده است. برخی از ماینرهایی که در ماه ژوئن و ژوئیه آفلاین شده بودند، به احتمال زیاد دوباره دستگاه‌های خود را به برق وصل کرده‌اند.»

قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مطلب در محدوده 23088 دلاری قرار دارد.

منبع: “Cointelegraph