۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

علی‌رغم ادامه روند بازار نزولی، پرداخت‌ها از طریق ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) امسال در بزرگترین سوپرمارکت زنجیره‌ای کرواسی با نام Konzum درحال افزایش بوده است.

افزایش پرداخت‌های ارز دیجیتال در کرواسی

اینس باربیر، مدیر برنامه‌های کاربردی تجاری شرکت در مصاحبه اخیر خود بیان کرد:

«پس از شروع پرداخت با ارز دیجیتال در سال 2021، کنزوم شاهد افزایش خریدهای انجام شده از این طریق پرداخت‌ها بوده است.»

کنزوم در دسامبر 2021 به‌صورت رسمی پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت برای محصولات خود را آغاز کرد. کنزوم به مشتریان خود این امکان را داد تا با 9 ارز دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم و همچنین تتر (USDT) و USD Coin (USDC) به صورت آنلاین فاکتورشان را پرداخت کنند. این سوپرمارکت زنجیره‌ای از آن زمان گزینه پرداخت ارز دیجیتال را به چند صندوق نقدی در فروشگاه‌های آزمایشی فیزیکی گسترش داده است. کنزوم همین‌طور همچنان با شرکت پرداخت ارز دیجیتال محلی Electrocoin کار می‌کند. دراینصورت این قبیل پرداخت‌ها را به تمام ۷۰۰ فروشگاه فیزیکی خود در سراسر کرواسی ارائه می‌دهد.

براساس گفته‌های باربیر، راه‌اندازی روش پرداخت جدید با موفقیت اجرا شده است. کنزوم برروی گسترش گزینه پرداخت ارز دیجیتال خودش کار می‌کند. البته این مدیر اجرایی مقدار دقیقی از رشد حجم پرداخت‌ها از زمان شروع را مشخص نکرد.

سخنگوی این شرکت عنوان کرد که افزایش پرداخت‌های ارز دیجیتال در کنزوم هم‌راستا با پذیرش رو به رشد حوزه‌ی کریپتو در کرواسی است. در ادامه بیان کرد:

صرف‌نظر از بازار نزولی، ما از علاقه‌ای که همچنان در حال رشد است راضی هستیم. علاقه کلی به پرداخت‌های ارزهای دیجیتال و همین‌طور علاقه به اجرای از این قبیل پرداخت‌ها در کرواسی به‌صورت پیوسته در حال افزایش است.

نقش ظهور شرکت‌ها و روش‌های پرداخت جدید

این نماینده همینطور عنوان کرد که کرواسی از نظر سطح پذیرش ارزهای دیجیتال “در صدر اتحادیه اروپا” است. وی اضافه کرد:

«این امر تا حدی به لطف ظهور شرکت‌های فین‌تک مانند شرکای ما در Electrocoin است.»

این نماینده با اشاره به برخی عدم قطعیت‌ها درخصوص پرداخت‌های ارز دیجیتال اظهار داشت:

«دلیل این امر عمدتاً به‌دلیل ناامنی و سوء‌ظن در فناوری‌های جدید و همین‌طور به‌دلیل وضعیت مقررات صنعت کریپتو است.»

دولت کرواسی در سال‌های اخیر تا حدی درخصوص مقررات ارزهای دیجیتال سکوت کرده است. ولی در عین حال، فعالان محلی ارزهای دیجیتال برای خود تنظیمی تلاش کرده‌اند. در سال 2018، بانک ملی کرواسی برروی این تاکید کرد که ارزهای دیجیتال در این کشور قانونی نیستند. برای این بانک ارزهای دیحیتال به عنوان ارز خارجی یا ابزار پرداخت شناخته نمی‌شوند.

با وجود سطحی از عدم اطمینان ظاهری درخصوص ارزهای دیجیتال، کرواسی به عنوان یکی از آماده ترین کشورهای جهان برای پذیرش ارزهای دیجیتال عمل کرده است. براساس گزارش پلتفرم آموزش فارکس Forex Suggest، کرواسی در کنار کشورهایی مانند امارات متحده عربی، گرجستان و رومانی دارای امتیاز آمادگی رمزنگاری 6.2 از 10 شده است.

منبع:  “Cointelegraph