۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

قراردادهای آتی اتریوم در CME در بامداد روز گذشته به وقت تهران عرضه شد. به‌نظر بسیاری عرضه این قراردادها می‌تواند تأثیرات گسترده‌ای را بر روی قیمت اتریوم داشته باشد.

روز یکشنبه، مقامات بورس کالای شیکاگو در طی توییتی اعلام کردند که قراردادهای آتی اتر در ساعت ۶ بعدازظهر روز یک‌شنبه به وقت شرق آمریکا عرضه خواهد شد. تاریخ اولین معامله نیز برای امروز زمانبندی شده است.

پیش‌تر در میانه‌های ماه دسامبر (اواخر آذرماه)، خبر راه‌اندازی قریب‌الوقوع قراردادهای آتی اتریوم در بورس کالای شیکاگو به‌شدت میان کاربران خبرساز شده بود. بر اساس جزئیات منتشر شده در وب‌سایت بورس کالای شیکاگو، این قراردادهای آتی از نوع تسویه نقدی و مبتنی بر نرخ مرجع اتریوم/دلارِ شاخص «CME CF» خواهند بود. هر قرارداد ماهیانه مشتمل بر ۵۰ واحد اتر و هر بلوک معاملاتی نیز حداقل حاوی ۵ قرارداد آتی خواهد بود.

شایان ذکر است که در وب‌سایت بورس کالای شیکاگو، فهرستی از تأمین‌کنندگان نقدینگی برای قراردادهای آتی اتریوم به چشم می‌خورد که شماری از آنها در تأمین نقدینگی جهت دادوستد قراردادهای آتی و قرارداد اختیار بیت کوین مشارکت دارند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان بلاک‌فای (BlockFi)، گلکسی (Galaxy)، جنسیس (Genesis)، کوین‌شیرز (CoinShares) و «NYDIG» را نام برد.

عرضه قراردادهای آتی اتریوم، گام مهمی در راستای ایجاد محصولات مالی مبتنی بر ارزهای دیجیتال به‌شمار می‌رود و در نوع خودش، نخستین محصول در ایالات متحده قلمداد خواهد شد.

پیش‌تر و در سال ۲۰۱۹، هیث تاربرت (Heath Tarbert)، رئیس سابق کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده پیش‌بینی کرده بود که ابزارهای مالی مشتقه مبتنی بر اتریوم در نهایت در بازارهای سرمایه راه‌اندازی خواهند شد. هاربر بر این باور بود که ارز دیجیتال اتریوم ذیل تعریف یک کالای تجاری قرار خواهد گرفت.

منبع: “theblockcrypto