۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

عرضه توکن‌های غیرمثلی در بازی زنده و گسترش سریع اکوسیستم، قیمت چیلیز را به بیش از ۱۷۰ درصد افزایش داده است. این اتفاق قدرت این پروژه را از نظر بنیادین نشان می‌دهد.

در سال جاری میلادی شاهد آن بودیم که دربین حوزه ارزهای دیجیتال و لیگ‌های ورزشی مطرح، تیم‌های بزرگ و حتی بازیکنان مشهور، همکاری‌های رده‌بالایی شکل گرفت. این روزها بازیکنان با عرضه NFT‌های کمیاب و از این دست چیزهایی که با ارزهای دیجیتال و بلاک چین ارتباط دارد، با طرفداران خود درحال تعامل هستند.

همین‌طور، شرکت‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال با زدن نام خود برروی پیراهن باشگاه‌های بزرگ اروپایی، خرید امتیاز نام استادیوم‌ها و تبلیغات در ساعات پربینندهٔ بین نیمه‌‌ها یا کوارترهای مسابقات، بیش از پیش در تلاش هستند تا نام خود را بر سر زبان‌ها بی‌اندازند.

چیلیز یکی از این پروژه‌هایی است که به لطف تمرکزش در جهان ورزش و کمک به هواداران در تعامل با باشگاه‌های موردعلاقه خودشان، توانسته است که حجم عظیمی از توجهات را به طرف خود جلب کند. چیلیز در حقیقت یک شبکه بلاک چینی است که پلتفرم سوسیوس (Socios) در زمینه عرضه توکن هواداری برروی آن فعالیت می‌کند.

قیمت هر واحد از چیلیز (CHZ) در طی یک ماه و نیم گذشته (از ۲۹ سپتامبر تا ۳۱ اکتبر – اواخر مهر تا اوایل آبان) از ۰.۲۴۳ دلار با ۱۷۱٪ افزایش (در کندل روزانه) به اوج تاریخی ۰.۶۵۷ رسیده بود. پس از مدتی اصلاح، توسعه‌های اخیر سبب شده است تا دوباره قیمت به سمت سطوح بالاتری حرکت کند.

سه علت اصلی جهش بلند قیمت چیلیز عبارت‌اند از:

  1. عرضه توکن‌های غیرمثلی در بازی زنده
  2. اضافه‌شدن به صرافی‌های بیشتر در کنار عرضه توکن‌های طرفداری جدید
  3. گسترش سریع شرکای تجاری

توکن‌های غیرمثلی در بازیِ زنده

اولین عامل آغاز رشد قیمت چیلیز عرضه NFT در بازی زنده بود. برای اولین بار نیز در مسابقه‌ای بین آ.ث میلان و رم اتفاق افتاد.

در این طرح، حین برگزاری مسابقه بین دو باشگاه، نسبت به اتفاقاتی که در مسابقه رخ می‌دهد، NFT‌های جدیدی تولید می‌شود و به کیف پول هوادارانی می‌رود که توکن طرفداری باشگاه‌ها را در اختیار خود دارند و نتیجه بازی را درست پیش‌بینی کرده‌اند. برای نمونه، اگر دارنده توکن آ.ث میلان به‌درستی یک پنالتی را برای تیم خود پیش‌بینی کند، زمانی که برای این تیم پنالتی اعلام شود، یک NFT منحصر به فرد ارزشمند برای او ارسال خواهد شد.

با این به روز رسانی و روش جدید در توزیع NFT‌ها تقاضا برای توکن‌های طرفداری افزایش شدیدی پیدا کرده است. البته که همین روند در هفته‌های بعدی نیز ادامه پیدا می‌کند.

صرافی‌ها و توکن‌های طرفداری بیشتر

از دیگر علت‌های شکل‌گیری روند صعودی چیلیز، اضافه‌شدن این توکن به صرافی‌های بیشتر و همین‌طور عرضه توکن‌های طرفداری برای باشگاه‌های بزرگی مانند سائوپائولو، آ.ث میلان و منچسترسیتی بود.

جدا از اینها، بایننس نیز برای هواداران این امکان را فراهم کرده است تا از سهام‌گذاری بایننس کوین، BUSD و چیلیز، کسب درآمد کنند.

همین‌طور صرافی بین‌المللی OKEx اعلام کرده است که از توکن‌های اکوسیستم چیلیز پشتیبانی می‌کند. از طرف دیگری، اضافه‌شدن توکن CHZ به صرافی ای‌تورو (eToro) در تاریخ ۹ نوامبر (۱۸ آبان) قدرت تازه‌ای را به این توکن داد.

گسترش اکوسیستم

گسترش اکوسیستم شاید از پیشرفت‌های دیگری باشد که باعث شد ارز دیجیتال چیلیز از نظر بنیادین تقویت شود.

به‌تازگی پلتفرم چیلیز از قرارداد همکاری با شرکت کرفت اسپورتس (Kraft Sports) پرده‌برداری کرد. با این قرارداد دو تیم نیو انگلند پتریوتس (New England Patriots) از لیگ فوتبال آمریکایی ایالات‌متحده (NFL) و نیوانگلند رولوشن را از لیگ ام‌ال‌اس (MLS) به اکوسیستم چیلیز اضافه کرد.

با شروع این همکاری، چیلیز رسماً برای اولین بار به دو لیگ محبوب در ایالات‌متحده یعنی NFL و MLS وارد شده است. این موضوع نشان دهنده این است که چشم‌انداز این پروتکل تمام لیگ‌های ورزشی بزرگ را پوشش دهد. جایی که تقاضا برای توکن‌های طرفداری افزایش پیدا خواهد کرد.

منبع:”cointelegraph