۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

یکی از اعضای کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده درروز گذشته با اعلام منصوب شدن جو سیسوسکی با عنوان رئیس ستاد و مشاور ارشد در این کمیسیون، تجربه فعالیت در ارزهای دیجیتال را دلیل کلیدی حضور مشاور حقوقی Pantera Capital در این نهاد دولتی مطرح کرده است. جو سیسوسکی پیش از این رهنمودهای قانونی و نظارتی مربوط به وجوه و مشاوران سرمایه‌گذاری را به پنترا کپیتال ارائه می‌داد.

تاثیر تجربه در ارزهای دیجیتال برای انتصاب مشاور ارشد CFTC

گلدسمیت رومرو (Goldsmith Romero) از اعضای کمیسیون معاملات آتی کالا در ایالات متحده (CFTC) در تاریخ ۲۶ جولای با اعلام منصوب شدن جو سیسوسکی (Joe Cisewski) با عنوان رئیس ستاد و مشاور ارشد در این کمیسیون، تجربه فعالیت در ارزهای دیجیتالی را دلیلی کلیدی برای حضور مشاور حقوقی Pantera Capital در این نهاد دولتی مطرح کرد. این تجربه شامل ۱۴ سال فعالیت در CFTC، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال پنترا کپیتال (Pantera Capital) می‌شود. رومرو در این خصوص بیان کرد:

ترکیب منحصر به فرد تجربه در ارزهای دیجیتال در بخش دولتی و بخش خصوصی جو به ما کمک خواهد کرد. به دلیل اینکه ما گام‌های جسورانه‌ای برای اطمینان از انعطاف‌پذیری بازارهایمان و محافظت از سرمایه‌گذاران برمی‌داریم. کاملاً مشخص است که تسلط او در ارزهای دیجیتال و سایر موضوعات ارزشمند خواهد بود.

قبل از این سمت جدید، سیسوسکی از چند ماه پیش‌تر به عنوان مشاور عمومی پنترا کپیتال مشغول به فعالیت بود. پنترا دیجیتال مدعی است که در حال حاضر ۱۰۰ سرمایه‌گذاری خطرپذیر و ۵.۱ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) را در اختیار دارد.

ماه می، سیسوسکی در میزگردی مابین متخصصان صنعت کریپتو و CFTC شرکت کرد. در این نشست مقررات احتمالی مربوط به تسویه محصولات سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز (از جمله ارزهای دیجیتال) بدون واسطه کمیسیون آتی (FCM) مورد بحث قرار گرفته بود.

در دوره پیشین CFTC، سیسوسکی به عنوان مشاور ارشد ویژه و مشاور نظارتی مارک وتجن (Mark Wetjen) کمیسر سابق فعال بود. سپس سیسوکی، بخش دولتی را ترک کرد. وی قصد داشت تا در صرافی بزرگ ارز دیجیتال FTX به عنوان استراتژیست و تنظیم‌کننده مقررات آن حضور پیدا کند.

کمیسیون معاملات آتی کالا و کریپتو

درکنار کمیسیون بورس و اوراق بهادار، CFTC نقشی مهم را در تنظیم قوانین ارزهای دیجیتال در ایالات متحده دارد. اگر قانون نوآوری مالی که توسط سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) و کریستن گیلیبرند (Kirsten Gillibrand) سناتورهای دوستدار کریپتو ارائه شده در سال آینده تصویب شود، نقش این نهاد دواتی به‌زودی قادر است حتی بیشتر از SEC باشد.

این دو سناتور بارها اعلام کردند که اکثر دارایی‌های دیجیتال به عنوان کالا طبقه‌بندی می‌شوند. اگر این امر درست باشد، به‌صورت موثر به CFTC در این بخش صلاحیت گسترده‌تری نسبت به SEC داده خواهد شد.

همان‌گونه که پیش از این بیان شده بود، روستین بهنام (Rostin Behnam) رئیس CFTC در تاریخ ۲۵ ژوئیه اعلام کرده بود که در حال گسترش دامنه واحد LabCFTC متمرکز بر فین‌تک خود است. در اینضورت تحت اداره نوآوری فناوری (OTI) قرار خواهد گرفت. بهنام اعلام کرده بود که CFTC تمرکز خود را برای ارائه «حفاظت‌های نظارتی مهم» برروی بازارهای کالاها، از جمله ارزهای دیجیتال، افزایش خواهد داد.

ما هم‌اکنون درگیر تلاش‌های پیشگیرانه‌تر و جامع‌تری در سراسر آژانس برای تنظیم این بازارها با استفاده از ابزارهایی هستیم که درحال حاضر به آنها دسترسی داریم.

منبع: “Cointelegraph