۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

معمولا،‌ پایان بازار در روند نزولی زمان زیادی می‌برد، شکل‌گیری کف قیمت به‌کندی صورت میگیرد و ترس و ناامیدی معامله‌گران می‌تواند ماه‌ها ادامه داشته باشد. با این حال، برخی از تحلیلگران از منظر تاریخی، خروج حجم قابل‌توجهی بیت کوین از صرافی‌ها و ورود سرمایه‌گذاران بزرگ را به دوره انباشت، نشانه‌ای مهم از شروع روند صعودی بازار می‌دانند.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، داده‌های کریپتوکوانت نشان می‌دهد که روز سه‌شنبه ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) نزدیک به ۴۰٬۰۰۰ بیت کوین (به‌طور خالص) از کوین بیس، یکی از صرافی‌های محبوب بین سرمایه‌گذاران سازمانی خارج شده است. این برداشت بیت کوین، بزرگترین حجم سرمایه خارج‌شده در میان صرافی‌های ارز دیجیتال از زمان سقوط بزرگ بازار در ژوئن (خرداد) امسال، دومین سقوط بزرگ تاریخی آن، بوده است.

داده‌های شاخص «تبادل خالص بیت کوین صرافی‌ها» نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران در حال برداشت دارایی‌های خود از صرافی‌ها و تغییر از دوره فروش به دوره انباشت هستند.

نمودار جابه‌جایی خالص بیت کوین صرافی‌ها

به‌گفته مارتن رجترشات (Maarten Regterschot)، تحلیلگری در کریپتوکوانت، ارزش بیت کوین‌های برداشت‌شده از صرافی در روز سه‌شنبه بیش از ۷۰۰میلیون دلار با تراکنش‌هایی در دسته‌های ۱۲۲ بیت کوینی بوده است. به‌عقیده او این یک الگوی آشناست که در طول دوره صعودی سال ۲۰۲۱ چندین‌بار تکرار شده است.

رجترشات در ادامه بیان کرد که این تراکنش‌ها احتمالاً به‌شکل معاملات خارج از صرافی (OTC) انجام شده و بنابراین ممکن است روی قیمت بیت کوین تأثیر زیادی نداشته باشند.

همچنین درانجا بخوانید؛ ادامه روند بیت کوین پس از انتشار نرخ تورم ماه قبل آمریکا چگونه است؟

بیت کوین در روز سه‌شنبه با کاهش ۱.۵درصدی نسبت به روز ماقبل خود، در قیمت ۱۹٬۲۳۳ دلار معامله می‌شد. قیمت اتریوم نیز با کاهش ۱.۷درصدی در مدت مشابه به ۱٬۳۰۱ دلار رسید. هر دو دارایی در طول یک ماه گذشته در محدوده‌ای باریک و با نوسان‌های کوچک در حرکت بوده‌اند.

در حالی که نرخ هم‌بستگی بیت کوین و بازار سهام نسبت به اوج تاریخی خود در ماه گذشته کاهش یافته است، این هم‌بستگی هنوز در نزدیکی اوج خود قرار گرفته است. در نتیجه، قیمت بین کوین همچنان عمدتاً تحت‌تأثیر عوامل اقتصاد کلان مانند انتشار داده‌های کلیدی اقتصادی آمریکا و چین (نرخ تورم) و دیگر سیاست‌های پولی بانک مرکزی آمریکاست. البته که پایین‌بودن غیرمعمول نوسان قیمت بیت کوین، در روزهای اخیر موردتوجه بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

کلارا مدالی (Clara Medalie)، مدیر بخش تحقیقات در مجموعه کایکو (Kaiko)، گفته است:

بیت کوین از اوایل ژوئن (خرداد) تاکنون هیچ حرکت قابل‌توجهی نداشته است و قیمت‌ در بازه‌ای کوچک‌تر از قبل نوسان می‌کند. با توجه به سطوح پایین فعلی قیمت بیت کوین، حجم معاملات از زمان ثبت اوج قیمت در سال گذشته، نسبتاً انعطاف‌پذیر باقی مانده است. برخلاف کاهش روزافزون نوسانات در سپتامبر (شهریور)، حجم معاملات به شکل محسوسی کاهش نیافته است.

از سوی دیگر، شاخص‌های اصلی بازار سهام در صبح روز سه‌شنبه صعودی بودند. طبق گزارش فکت‌سِت (FactSet)، عملکرد سهام شرکت‌های فعال در ارزهای دیجیتال در این روز عمدتاً روند مثبتی داشته است. البته به‌استثنای بانک سیلورگیت (Silvergate) که درآمدش در بحبوحه بی‌علاقگی اخیر سرمایه‌گذاران به بازار ارزهای دیجیتال در روز سه‌شنبه ضعیف‌تر از حد انتظار بود.