۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

وایت پیپر بیت کوین اولین بار در سال ۲۰۰۸ منتشر شد، وایت پیپرها یکی از مهمترین اسنادی هستند که درباره هر پروژه منتشر می‌شود. مخاطبان و فعالان بازار با مطالعه بررسی این سند درباره سرمایه‌گذاری روی آن تصمیم‌گیری می‌کنند.

وایت پیپر بیت‌کوین که توسط خالق آن یعنی ساتوشی ناکاموتو نوشته شده است، همچنان توسط اعضای جامعه که تلاش می‌کنند محتوای آن را برای مخاطبان وسیع‌تری در دسترس قرار دهند، به زبان‌های مختلفی منتشر می‌شود. با حذف مانع زبان، افراد در سراسر جهان می‌توانند با بیت‌کوین درگیر شوند و درک عمیق‌تری از نحوه عملکرد این ارز دیجیتال به دست آورند.

وایت پیپر بیت کوین به ۴۳ زبان مختلف ترجمه شد

بر اساس اطلاعاتی از سایت bitcoin.org در تاریخ ۱۰ آوریل، وایت پیپر بیت کوین تا به امروز به ۴۳ زبان مختلف از جمله چینی، اسپانیایی، ایتالیایی، روسی، فرانسوی، آلمانی، اندونزیایی، سوئدی و… ترجمه شده است.

علاوه بر این زبان ها، برای ارائه خدمات به افراد دارای اختلالات بینایی، وایت پیپر بیت کوین به خط بریل نیز نوشته شده است. این تلاش‌ها به طور قابل توجهی به دسترسی بسیار بیشتر و قابل فهم‌تر کردن محتوای آن برای مخاطبان گسترده‌تر در سراسر جهان کمک میکند.

ترجمه متن وایت پیپر بیت کوین نقش با اهمیتی در شکستن موانع ورود بیت‌کوین ایفا می‌کند و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را قادر می‌سازد تا فناوری آن را بهتر بفهمند. دراین صورت افراد می‌توانند با این موضوع درگیر شوند و درک عمیق‌تری از نحوه عملکرد بیت کوین به دست آورند.

خوشبختانه، هر کسی که علاقه‌مند به ترجمه وایت پیپر بیت‌کوین است می‌تواند با ارسال درخواست از طریق صفحه Github bitcoin.org این کار را انجام دهد. این دیدگاه باز به هر کسی، در هر کجای دنیا، اجازه می‌دهد تا در انتشار دانش مربوط به بیت کوین مشارکتی فعال داشته باشد و به دسترسی بیشتر آن برای مردم با فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف کمکی شایان کند.

همچنین دراینجا بخوانید؛ داده‌ها میگویند که بیت‌کوین وارد صعودی‌ترین ماه تاریخ خود شده است!

وضعیت وایت پیپر بیت کوین در مک‌بوک‌های اپل

هفته گذشته فاش شده است که وایت پیپر بیت‌کوین در اعماق فایل‌های سیستم اپل در رایانه‌های دارای سیستم عامل macOS Catalina یا نسخه‌های جدیدتر دفن شده است. این سند، که نام فایل آن «simpledoc.pdf» است، به نظر می‌رسد ایده‌های ساتوشی ناکاموتو را برای شکل غیرمتمرکز ارز ارائه می‌کند که بر اساس یک دفتر کل عمومی در تمام ۹ صفحه آن است.

دکتر کریگ رایت (Craig Wright) که خود را ساتوشی ناکاموتو معرفی می کند، این غول فناوری را به نقض قوانین کپی رایت با قرار دادن وایت پیپر بیت‌کوین در مک‌بوک‌ها متهم کرده است. رایت به دلیل رویکرد مشاجره‌آمیز خود در دفاع از حقوق مالکیت معنوی بر بیت کوین و فناوری زیربنایی آن شهرت زیادی دارد.

منبع: Finbold