۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

بیت کوین در ماه اکتبر با قیمتی بسته شد که ۳ درصد از پیش‌بینی‌های ۶۳,۰۰۰ دلاری پلن‌بی پایین‌تر بود. با این حال، پلن‌بی گفته است که بیت کوین تا پایان ماه جاری میلادی روند روبه‌رشدی پیش می‌گیرد و تا ۹۸,۰۰۰ دلار نیز اوج خواهد گرفت.

بیت کوین تا پایان نوامبر به 100 هزار دلار نزدیک می شود؟

پلن‌بی، تحلیل‌گر مدل مشهور انباشت به جریان، اینگونه پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت کوین در ۳۰ روز آینده، می‌تواند تا ۶۰ درصد رشد کرده و به مرز ۱۰۰,۰۰۰ دلار نزدیک شود. پیش‌بینی‌های وی در مورد قیمت نهایی بیت کوین برای ماه سپتامبر بسیار دقیق و برای ماه اکتبر نیز به قیمت واقعی بسیار نزدیک بود.

پلن‌بی یکی از مشهورترین تحلیل‌گران در جامعه ارزهای دیجیتال است. وی بیشتر به عنوان تحلیل‌گر مدل انباشت به جریان شناخته می‌شود. لازم به ذکر است که مدل انباشت به جریان، یکی از مشهورترین و پرحاشیه‌ترین مدل‌های پیش‌بینی قیمت بیت کوین به حساب می‌آید.

پلن‌بی باور دارد که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۶ رقمی خواهد شد. در خوش‌بینانه‌ترین سناریوی این تحلیل‌گر، بیت کوین در طول ۶۰ روز آینده به ۲۸۸ هزار دلار نیز می‌رسد.

به اعتقاد پلن‌بی، بدترین سناریوی ممکن، هدف بیت کوین در دسامبر ۱۳۵,۰۰۰ و در نوامبر ۹۸,۰۰۰ دلار است. همین‌طور بر اساس این سناریو بیت کوین تا انتهای سال به بالای ۱۰۰,۰۰۰ دلار نیز می‌رسد. البته نباید این نکته را فراموش کرد که پلن‌بی در تشریح بدترین سناریو از مدل انباشت به جریان استفاده نکرده است.

اگر این ارز دیجیتال واقعاً بخواهد در پایان نوامبر به چنین قیمتی برسد، نسبت به قیمت فعلی خود باید چیزی حدود۶۰ درصد رشد کند. هرچند چنین امری در ابتدا دشوار و ناممکن به نظر می‌رسد. ولی بیت کوین در گذشته ثابت کرده که می‌تواند چنین نوساناتی را داشته باشد. فقط در ماه اکتبر، بیت کوین توانست بیش از ۴۰ درصد رشد کند.

پیش‌بینی‌های گذشته

در ۱ نوامبر (۱۰ آبان) پلن‌بی توییت زیر را منتشر کرده بود:

۴۷ هزار دلار در اوت – (محقق شد)

۴۳ هزار دلار در سپتامبر – (محقق شد)

۶۱ هزار دلار در اکتبر؛ بسته‌شدن در یک اوج قیمتی ماهانه جدید (محقق شد)

خطای گردکردن ۳ درصدی؛ [همین عدد هم] برای من به‌‌اندازه کافی [به عدد به‌دست‌آمده] نزدیک است.

هدف‌های بعدی: نوامبر: بیشتر از ۹۸ هزار دلار، دسامبر: بیشتر از ۱۳۵ هزار دلار

در هنگام مطالعه پیش‌بینی‌های این تحلیل‌گر، بد نیست که نگاهی به تاریخچه پیش‌بینی‌های قبلی او نیز انداخته شود. در «بدترین سناریوی» ذکرشده، پیش‌بینی شده است که بیت کوین قبل از اینکه در پایان ماه سپتامبر به ۴۳,۰۰۰ دلار برسد، در پایان ماه اوت به ۴۷,۰۰۰ دلار می‌رسد.

در کمال تعجب، هر دوی این پیش‌بینی‌ها محقق شده‌اند. پیش‌بینی او این بود که بیت کوین در ماه اکتبر در محدوده ۶۳,۰۰۰ دلاری بسته می‌شود. با این حال، پادشاه ارز دیجیتال در بازه قیمتی ۶۱,۰۰۰ دلار بسته شد.

بسیاری از افرادی که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند و حتی افرادی مانند جوردن بلفورت (Jordan Belfort) که به‌عنوان گرگ وال استریت نیز شناخته می‌شود و قبلاً منتقد این ارز دیجیتال بوده‌اند، پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین به‌سرعت بالا می‌رود و به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. علاوه بر این، پیش‌بینی‌های آدام بک (Adam Bac) مدیرعامل چینالیسیز (Chainalysis) و آنتوانی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci) نیز به همین شکل است.