۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

قیمت بیت کوین (BTC) در تاریخ 16 ژوئیه و پس از پایان هفته معاملاتی وال‌استریت با افزایش اندک سهام ایالات متحده، افزایش پیدا کرد.

چارت یک ساعته بیت کوین

آیا گاوهای بیت کوین می‌توانند میانگین متحرک 200 هفته‌ای را پس بگیرند؟

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان دهنده این است که قیمت بیت کوین در آخر هفته جاری بین 20500 تا 21 هزار دلار درحال تغییر است. بیت کوین اصلاح خود را از پایین‌ترین سطح هفته که به دنبال شوک داده‌های تورم ایالات متحده و جرقه‌های ضعف در دارایی‌های ریسکی ایجاد شده بود توانست حفظ کند.

هم‌اکنون، سناریوی کلاسیک شکست و تقلب در نقدینگی ناچیز می‌تواند بیت کوین را تا پایان هفتگی همراهی کند. با نگاهی به اطلاعات دفترچه سفارش بایننس، بزرگترین صرافی جهانی از نظر حجم، به این امر پی می‌بریم که اگر گاوها تلاش کنند بازار را به سمت بالاتری سوق دهند، مقاومت کلیدی در محدوده 22 هزار دلاری را پیش‌رو خواهند داشت.

با این حال، این احتمال نیز وجود دارد که بیت کوین حتی بتواند میانگین متحرک 200 هفته‌ای خودش (یک خط روند اصلی بازار نزولی که بیش از یک ماه پیش به‌عنوان پشتیبانی از دست داد) را به چالش بکشد.

معامله‌گر و تحلیل‌گر مطرح Rekt Capital، در نظرات جداگانه‌ای اضافه کرده است:

به راحتی می‌توان در یک روز سبز نسبت به قیمت بیت کوین دید صعودی و در یک روز قرمز دید نزولی داشت.

اما بیت کوین هنوز مابین 19 تا 22 هزار دلار در نوسان است. این تا زمانی ادامه خواهد داشت که هر یک از این سطوح شکسته شود، حرکات درون بازار سایدوی برای ایجاد تغییرات در احساسات به اندازه کافی قابل توجه نیستند.

این احساسات در هفته‌ای که گذشت باعث ایجاد یک رکورد شده بود. براساس شاخص ترس و طمع ارز دیجیتال، بازار، طولانی‌ترین دوره قرارگیری در حالت “ترس شدید” را به پایان رسانده است.

فشار موجود بر ماینرها

در این بین، یکی از تحلیل‌گران پلتفرم تجزیه و تحلیل درون زنجیره‌ای CryptoQuant با نظارت بر رفتار ماینرها زنگ خطر فروش احتمالی را به صدا درآورده است.

Binh Dang نشان داد که 14 هزار بیت کوین در تاریخ 15 ژوئیه از کیف پول ماینرها منتقل شده است. گرچه این انتقال مشخصاً نشان دهنده فروش نیست. ولی اتفاقی است که ارزش ردیابی را دارد.

وی در یکی از به‌روزرسانی‌های بازار اظهار داشت:

در این مرحله، نمی‌توان مطمئن بود که این توزیع مثبت یا منفی است، بنابراین باید تا چند روز آینده مراقب باشیم.

به‌صورت جداگانه، یک شاخص جدید به نام مدل جاذبه انرژی (Energy Gravity Model) وحود دارد. این شاخص هزینه‌های تولید بیت‌کوین را پوشش می‌دهد. براساس اطلاعات این شاخص ماینرها با توجه به قیمت لحظه‌ای بیت کوین، جهت سودده بودن، می‌توانند مقادیر نسبتاً کمی برای انرژی بپردازند.

جو برنت، تحلیلگر BlockWare و خالق این مدل، در پست توییتری خودش توضیح داد که:

جاذبه انرژی بیت کوین، حداکثر قیمت دلاری (دلار / کیلووات ساعت) است که تاسیسات استخراج مدرن برای فرآیند استخراج حاضر به خرید برق با آن قیمت هستند.

با توجه به این حداکثر قیمت پیشنهادی، می‌توان درک بهتری از زمان افزایش بیش از حد قیمت بیت کوین و زمانی که قیمت ممکن است به پایین‌ترین حد خود نزدیک شده باشد، به دست آورد.

مدل جاذبه انرژی بیت کوین

منبع: “Cointelegraph