۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

درست پس از انتشار خبرهای مثبتی از پذیرش بیت کوین توسط مؤسسات مالی بزرگ، قیمت بیت کوین نیز با رشد قابل‌توجهی در روز یکشنبه (۲۷ بهمن)، به محدوده ۴۹,۷۱۶ دلار رسیده بود و رکورد قیمتی جدیدی را ثبت کرد. ولی تنها ساعاتی بعد تا کانال ۴۵,۶۰۰ دلاری سقوط کرد و در حال حاضر نیز در حال معامله در محدوده ۴۷,۰۰۰ دلاری است.

بیت کوین با عبور از رکورد پیشین خود، یعنی ۴۹,۰۰۰ دلار که در روز پنج‌شنبه به ثبت رسانده بود، به قیمت ۴۹,۷۱۶ دلار رسید. اما در حال حاضر و با کمی اصلاح و افتی برابر با ۴.۶ درصدی نسبت به اوج قیمتی، با قیمت ۴۷,۵۰۰ دلار معامله می‌شود. به نظر نمی‌رسد این افت قیمتی در ساعت اخیر، دلیلی بنیادی خاص را به دنبال داشته باشد.

رکورد قیمتی جدید بیت کوین در حالی به ثبت رسید که تحلیل‌گران بر این باورند که دلیل رشد قیمت بیت کوین با این سرعت سرسام‌آور، افزایش علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی به بیت کوین است.

گزارشی که روز گذشته بلومبرگ ارائه داد نیز تأییدی بر روی همین ادعاست. بلومبرگ دیروز در گزارشی بیان کرده بود بخش سرمایه‌گذاری مورگان استنلی که «Counterpoint Global» نام دارد و بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار دارایی در اختیار دارد، در حال بررسی سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و علی‌الخصوص بیت کوین است.

همینطور در خبر دیگری نیز عنوان شده بود که دویچه بانک آلمان نیز با هدف ارائه خدمات به صندوق‌های پوشش ریسک که قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارند، درصدد آن است که ارائه سرویس‌های امانی ارزهای دیجیتال را ارائه دهد. شرکت آرک اینوست (Ark Invest) هم در گزارشی که برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال کرده بود، عنوان کرده است که سهام خود در صندوق بیت کوین گری اسکیل را افزایش داده است. علاوه بر اینها، بانک نیویورک ملون (Bank of New York Mellon) هم واحد امانی ارزهای دیجیتالی خودش را توسعه می‌دهد.

تمامی این خبرهای خوب، چند روز بعد از بزرگترین خبر سال برای بیت کوین مبنی بر اینکه خودروسازی تسلا ۱.۵ میلیارد دلار را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است، منتشر شده است.

همزمان با رکوردشکنی قیمت بیت کوین، برخی از آلت کوین‌ها نیز با افزایش قیمت همراه بودند. قیمت چین لینک به ۳۵.۷۳ درصد رسیده است و رکورد جدیدی را ثبت کرد. همچنین آلت‌ کوین‌هایی مانند بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک، بیت کوین اس‌وی و نئو هم بیش از ۲۰ درصد در طول مدت ۲۴ ساعت رشد کردند.

منبع: “coindesk