۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

قیمت بیت کوین به رنج قیمتی ۲۰ هزار دلار رسید. دلیل این سقوط این بود که معامله گران ۸۴ هزار بیت کوین به صرافی ها انتقال دادند. اکثر پوزیشن های خرید با اقدام کاهشی قیمت بیت کوین بسته و خریداران لیکوئید شدند. به همین علت نتوانستند حمایت روزهای اخیر را حفظ کند. همچنین پس از گشایش وال استریت در ۱۳ سپتامبر بیت کوین بیشتر سقوط کرد زیرا آمار، خبر از تورم غیرمنتظره و بالای ایالات متحده می داد.

قیمت بیت کوین به ۹ درصد زیان روزانه چشم دوخته است

نمودار ۱ ساعته قیمت btc

داده‌های موجود نشان دهنده این است که قیمت بیت کوین به زیر ۲۱۰۰۰ دلار حرکت کرده و تا ۹.۸ درصد در روز کاهش یافته است.

روند نزولی پس از انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) شکل گرفت که در ماه آگوست ۰.۲ درصد بالاتر از حد انتظار بود.

بیت کوین

نمودار احتمالات نرخ هدف فدرال رزرو از ۱۳ سپتامبر ۲۰۲۲

این موضوع به احتمال زیاد باعث می شود که در هفته آینده توسط فدرال رزرو، نرخ بهره کلیدی ۷۵ یا ۱۰۰ واحد افزایش یابد. این اتفاق بازار دارایی های ریسکی را تحت شعاع قرار می دهد.

بیت‌ کوین نسبت به این رویداد حساس بود و  قیمتش همراه با واکنش بود. با این حال، حرکت نزولی با حمایت در محدوده ۲۰۸۰۰ دلار مهار شد. همچنین جفت ارز BTC/USD موفق شد آخرین شکاف آتی CME ایجاد شده در آخر هفته را که بین ۲۱,۳۰۰ تا ۲۱,۵۰۰ دلار بود، کاهش دهد.

معامله‌گر محبوب کریپتو اد که هر دو سطح را پیش‌بینی می‌کرد، در بخشی از توییتی پس از انتشار CPI تأیید کرد: قیمت بیت کوین به‌تازگی پایین ترین نوسان قبلی را که دیروز و امروز نشان دادم کاهش داد.

سهام آمریکا با مشکلات مشابهی روبرو شدند، به طوری که S&P ۵۰۰ حدود ۳% و شاخص نزدک ۴% در زمان نگارش این مقاله کاهش داشتند.

جریان ورودی به صرافی ها بیشترشده است

جریان ورودی به صرافی به بالاترین حد خود در ۱۰ هفته گذشته رسید. در همین حال، نوسانات بیشترین لیکوئید شدن در معاملات خرید بیت کوین را در یک هفته به خود اختصاص داد که در زمـان نگارش این مقاله، مجموعاً ۴۵ میلیون دلار برای روز گذشته بود.

بر اساس داده‌های منبع نظارت آنچین Coinglass، مجموع لیکوئید شدن معاملات خرید کریپتو بسیار بالاتر بود و به ۱۶۸ میلیون دلار رسید.
بیت کوین
نمودار لیکوئیدیشن ارزهای دیجیتال

در همین حال، پلتفرم تجزیه و تحلیل CryptoQuant نشان داد که ورودی بیت کوین به صرافی ها در روز به بالاترین حد خود از اول جولای با رقمی حدود ۸۴۰۰۰ BTC رسیده است.
Bitcoin
منبع : Cointelegraph