۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

برخی از تحلیل‌گران اعتقاد دارند که احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا ۲۷,۰۰۰ دلار وجود دارد. بنا بر ‌نظر آنها، این مسئله ممکن است باعث ایجاد هراس در بازار آلت کوین‌ها و به‌ تبع آن سقوط آنها شود.

تحلیل‌گران عنوان می‌کنند که در صورت تحقق سناریوی نزولی، امکان دارد قیمت بیت کوین  تا محدوده ۲۷,۰۰۰ دلاری سقوط کند. این سناریو حالتی است که بیت کوین به پایین ۳۰,۰۰۰ دلار برسد.

پایین ۳۵,۰۰۰ دلار همان جایی است که هفته گذشته شاهد جهش قیمت از آن بودیم. در صورتی که قیمت از ۳۰,۵۰۰ پایین‌تر برود، احتمال سقوطش تا مرز ۲۷,۰۰۰ وجود خواهد داشت.

بیت کوین‌های خرج‌نشده

کف کوتاه‌مدت قیمت بیت کوین کجاست؟

تا آنجایی که می‌توان پیش‌بینی کرد، حمایت‌های ۳۴,۵۰۰ دلار، ۳۰,۵۰۰ دلار و ۲۷,۰۰۰ دلار، از پراهمیت‌ترین حمایت‌های پیش روی بیت کوین هستند.

در طی ۷۲ ساعت گذشته، ناحیه ۳۴,۵۰۰ دلاری، به‌عنوان یک حمایت کلیدی عمل کرده است. هر بار که قیمت بیت کوین به این محدوده رسیده است، با احیای دوباره‌ای همراه بوده و به ۳۶,۳۰۰ دلار بازگشته است.

در صورت شکستن ۳۴,۵۰۰ دلار، ۳۰,۵۰۰ دلار نزدیک‌ترین نقطه حمایتی در پیش روی بیت کوین است. این ناحیه همان جایی است که هفته گذشته (۲۲ دی) قیمت بیت کوین تا آنجا اصلاح شد. در طول این اصلاح، ۲ میلیارد دلار از قراردادهای آتی لیکویید شد.

یکی از تحلیل‌گران مطرح بازار بیت کوین با نام مستعار الکس (Alex)، اعتقاد دارد که اگر بیت کوین به محدوده ۳۰,۰۰۰ دلار سقوط کند و خریداران نیز واکنش چندانی از خود نشان ندهند، احتمال رسیدن به محدوده ۲۷,۰۰۰ دلاری وجود دارد. او در این باره گفته است:

تصمیم‌گیری پروسه‌ای پویا است. هیچ چیزی قطعی نیست؛ ولی به احتمال زیاد اگر قیمت بیت کوین به ۳۰,۰۰۰ دلار برسد، با مقاومت خریداران [برای حفظ این ناحیه] مواجه خواهد شد. نقشه این است که سوخت کافی برای خرید در کف مهیا شود. اگر ۳۰,۰۰۰ دلار شکسته شود، احتمالاً خریدی تا ۲۷,۰۰۰ دلار یا تا بازگشت به ۳۰,۰۰۰ دلار وجود نخواهد داشت.

یکی دیگر از تحلیل‌گران با نام مستعار مین (Mayne)، بیان می‌کند از دست دادن حمایت ۳۳,۰۰۰ دلاری، به احتمال زیاد به سقوط به ۲۷,۰۰۰ دلاری منجر می‌شود. او پیش از بازشدن کندل هفتگی ۱۸ ژانویه (دیروز)، در توییتر نوشته بود:

فکر می‌کنم همین جا (۳۳,۰۰۰ دلار) متوقف شویم و با یک جهش قدرتمند روز دوشنبه را شروع کنیم. اگر این ناحیه از دست برود، تا ۲۷,۰۰۰ دلار نه بیت کوین می‌شناسم و نه در عمرم اسمش را شنیده‌ام.

وی در ادامه با طعنه و شوخی می‌نویسد:

تا آن موقع بیت کوین کلاهبرداری است!

نمودار قیمت بیت کوین

اگر ۳۰,۰۰۰ دلار بشکند چه اتفاقی می‌افتد؟

الکس تأکید می‌کند که در صورت سقوط به ۲۷۰۰۰ دلار، قیمت آلت کوین‌ها نیز با سقوط‌هایی ۳۰ تا ۵۰ درصدی همراه خواهند شد.

بازار آلت کوین‌ها حجم معاملات کمتری را نسبت به بیت کوین دارند و نقدینگی آنها نیز کمتر است؛ به همین دلیل، در چرخه‌های نزولی، معمولاً سقوط بیشتری به نسبت بیت کوین تجربه می‌کنند. الکس در تشریح صحبت خود بیان می‌کند:

اگر به هر دلیلی قیمت بیت کوین به ۲۷,۰۰۰ دلار سقوط کند، انتظار اصلاح‌های یک‌روزه ۲۵ تا ۵۰ درصدی برای آلت کوین‌ها را داشته باشید. در این حالت، خرید آلت کوین‌ها گزینه بهتری نسبت به خرید بیت کوین است. در آن ناحیه قطعاً خرید با اهرم آلت کوین‌ها بهتر از خرید بیت کوین با اهرم است. برندگان بازار را تشخیص دهید و وارد بازار شوید.

بیت کوین تا به اینجای کار توانسته قیمت خود را احیا کند که نشانه‌ای مثبت است. از طرف دیگر، این مسئله نشان‌دهنده آن است که نهنگ‌ها از وضعیت فعلی درحال حمایت هستند.

وجود خوشه حمایتی نهنگ‌ها در ۳۴,۵۰۰ دلار، نشان دهنده این است که چرا قیمت بیت کوین در ۴۸ ساعت گذشته در آن ناحیه حمایت شده است. در کوتاه‌مدت، حمایت کلیدی در همین ناحیه قرار دارد.

منبع: “cointelegraph