۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

با کاهش هش ریت و فعالیت دستگاه های استخراج بیت کوین در دو هفته گذشته، مصرف برق روزانه شبکه BTC نیز به پایین ترین سطح خود از ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی رسیده است. موضوعی که استقبال کم از ماین بیت کوین در قیمت‌های کنونی را نشان می‌دهد.

مصرف برق کلی شبکه BTC همزمان با کاهش ۱۴ روزه هش ریت، سقوط شدیدی را متحمل شده است. ریزشی که موجب شد نرخ هش در شبکه بیت کوین را به ۱۹۹.۲۲۵ اگزاهش بر ثانیه رسانده است.

طبق داده‌هایی که مرکز Alternative Finance دانشگاه کمبریج منتشر نموده است. مصرف برق روزانه شبکه بیت کوین اکنون به پایین ترین سطح خود از ابتدای سال ۲۰۲۲ در ۱۰.۶۵ گیگاوات رسیده است. گفتنی است شبکه BTC در دوران اوج خود چیزی معادل ۱۶.۰۹ گیگاوات در روز برق مصرف می‌کرد.

بیت کوین

نمودار تغییرات مصرف برق شبکه بیت کوین از سال ۲۰۱۸

اکثر رسانه ها قبل تر گزارشی را انتشار دادند مبنی بر اینکه فرایندهای مربوط به بخش بانکی سنتی ۵۶ برابر شبکه بیت کوین انرژی مصرف می‌کنند.

محقق اصلی این گزارش که میشل خازاکا (Michel Khazzaka) نام دارد، گفته است:

شبکه لایتنینگ و شبکه اصلی بیت کوین هر دو فناوری های فوق العاده و کارآمدی هستند که شایستگی‌های لازم برای توسعه در ابعاد گسترده‌ را دارند. این ابتکار فنی به اندازه کافی درخشان، کارآمد و توانمند ظاهر شده است که بخواهد در ابعاد وسیع موردپذیرش قرار گیرد.

کاهش نا به هنگام تقاضا برای مصرف برق در شبکه BTC را می‌توان به سقوط هش ریت در روزهای اخیر ربط داد. هش ریت یکی از کلیدی ترین موضوعات در بررسی وضعیت امنیتی شبکه بیت کوین است که مجموع قدرت پردازشی ماینرهای درگیر با فرایند استخراج را اندازه گیری می‌نماید.

بیت کوین

نمودار تغییرات هش ریت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۲

هش ریت شبکه BTC که روز ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) به بالاترین سطح تاریخ خود در ۲۳۱.۴۲۸ اگزاهش بر ثانیه رسیده بود، در ادامه و در عرض ۲ هفته با کاهشی ۱۳.۹ درصدی مواجه شد. آخرین داده‌ها از توزیع هش ریت نیز نشان دهنده این است که استخر‌های استخراج «F2Pool» و «AntPool» به ترتیب با ۸۱ و ۸۰ بلاک استخراج‌شده، بیشترین سهم را در ۴ روز گذشته از دستاوردهای شبکه بیت کوین داشته‌اند.

نکته قابل توجه این است که به تازگی گروهی از محققان با سرمایه گذاری مستقیم دولت آمریکا نوعی ارز دیجیتال با ثبات به نام «E-Stablecoin» طراحی نموده‌اند که می‌توان با آن انرژی را با شرایطی مشابه انتقال اطلاعات در اینترنت، یعنی بدون نیاز به کابل، به نقاط جغرافیایی مختلف انتقال داد.

طبق اطلاعاتی که تا به الان از این نوآوری در دسترس عموم قرار گرفته است. صدور یا استخراج هر واحد E-Stablecoin وابسته به وارد کردن ۱ کیلووات ساعت برق و پرداخت کارمزد است و پس از آن می‌توان مانند هر ارز دیجیتال دیگری، آن را خرید و فروش کرد.

منبع:”cointelegraph