۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

جف کوری (Jeff Currie)، تحلیل‌گر مطرح و ارشد شرکت گلدمن ساکس، باور دارد که بیت کوین در راه رسیدن به بلوغ قرار دارد و برای حاکم‌شدن جو ثبات بر بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاران نهادی بیشتری باید به‌ فکر سرمایه‌گذاری در این حوزه باشند.

جف کوری، رئیس بخش تحقیقات کالاهای تجاری گلدمن ساکس، در مصاحبه‌ای که اخیراً با شبکه سی‌ان‌بی‌سی (CNBC) داشت بیان کرده است که بیت کوین پس از پشت سر گذاشتن دهه‌ای مملو از نوسانات قیمتی شدید هم‌اکنون در حال سپری کردن دوره بلوغ خود و عرض اندام در قالب یک کلاس دارایی جدید است.

کوری در ادامه اظهاراتش اضافه کرد که روند صعودی خیره‌کننده بیت کوین سبب شده تا این ارز دیجیتال، دوباره در کانون توجه سرمایه‌گذاران نهادی قرار بگیرد. وی با این حال خاطرنشان کرده است که پول هوشمند همچنان حضور کم‌رنگی در بازار ارزهای دیجیتالی دارد. به‌زعم کوری، حضور سرمایه‌گذاران هوشمند در بازار بیت کوین ضروری است که پادشاه ارزهای دیجیتال بتواند به یک دارایی پایدار و باثبات تبدیل شود و از سقوط‌های نابهنگام همانند آنچه پیش‌تر دیدیم، به دور باشد.

کوری در این خصوص می‌گوید:

من فکر می‌کنم که بازار در حال آغاز دوره جدیدی از رشد و بلوغ است. نوسان و ریسک‌های مربوط به آن برای دارایی‌های نوظهور چندان هم دور از انتظار نیست.

وی در ادامه اضافه می‌کند:

کلید ایجاد ثبات در بازار [بیت کوین]، افزایش مشارکت سرمایه‌گذاران نهادی است؛ کسانی که هم‌اکنون حضور کم‌رنگی در بازار دارند، آن‌گونه که تخمین زده می‌شود فقط یک درصد از بازار را در اختیار دارند.

در طول یک سال گذشته، شمار زیادی از پرآوازه‌ترین نام‌های وال استریت به حمایت تمام‌قد از بیت کوین برخاسته‌اند. نام‌های بزرگی همچون پاول تودور جونز (Paul Tudor Jones) و استنلی دراکنمیلر (Stanley Druckenmiller) قبل‌تر در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. شرکت‌های دیگری مانند مس‌میوچال (MassMutual) و رافر اینوستمنت (Ruffer Investment) نیز اعلام کرده‌اند که در این بازار حضور دارند.

در ماه گذشته هم صندوق پوششی اسکای‌بریج کپیتال (SkyBridge Capital)، متعلق به آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci)، درخواست خود را مبنی بر راه‌اندازی صندوقی سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تسلیم کرد.

تمامی این‌ها جدا از میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری شرکت‌هایی مانند مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، گری‌اسکیل (Grayscale)، پی پل و اسکوئر (Square) در بازار بیت کوین است.

لازم به ذکر است که گلدمن ساکس، مدتی است که موضع خود را در مقابل بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال تغییر داده است. این شرکت نه‌تنها بخش منابع انسانی خود را به استخدام کارشناسانی در حوزه ارزهای دیجیتال ترغیب کرده، بلکه با صدور خط‌مشی‌هایی، خواهان بهره‌گیری همسان از طلا و بیت کوین به‌عنوان دو دارایی پوششی شده است.

این نکته هم می‌تواند جالب باشد که کوین بیس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای عرضه اولیه سهام خود در بازار سرمایه آمریکا با گلدمن ساکس همکاری خواهد کرد.

منبع: “cointelegraph