۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در حالی که اکثر تحلیل‌گران منتظر پیامد‌های گسترش احتمالی نرخ بهره بانکی در آمریکا، پس از اعلام نرخ تورم گذشته قبل ایالات متحده در آخر این هفته هستند، در تازه ترین اظهارات منتشر شده در شبکه های اجتماعی، الکس کروگر (Alex Krüger)، اقتصاددان و تحلیلگر محبوب ارزهای دیجیتال، می‌گوید از منظر تاریخی یک اندیکاتور کمترشناخته‌شده می‌تواند شروع دورهٔ جدیدی از نوسانات قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کند.

کروگر به فالورهای خود در توییتر گفته است که شاخص نوسانات بیت کوین (BVOL) را زیرنظر دارد. این شاخص، نوسانات بیت کوین را در بازه‌های ماهانه با مبنای سالانه، با استفاده از میانگین موزون زمانی قیمت (TWAP) اندازه‌گیری می‌کند.

کروگر این نکته را هم افزود که، از منظر تاریخی بسته‌شدن شاخص نوسانات بیت کوین زیر عدد ۲۵ مقدمهٔ آغاز حرکت‌های بزرگ قیمت بوده است.

کروگر در ادامه افزود:

هر سری که شاخص نوسانات BTC زیر ۲۵ بسته شده است، در مدت زمان کمی حرکت ناگهانی قیمت بیت کوین را به‌دنبال داشته است. دو حرکت صعودی و یک حرکت نزولی (نوامبر ۲۰۱۸).

بیت کوین

شاخص نوسانات BTC

این اقتصاددان می‌گوید اعلام شاخص هزینه‌های مصرف‌کننده (CPI) در ایالت متحده (که یکی از ابزارهای اصلی سنجش تورم در این کشور است) در روز ۵شنبه می‌تواند محرکی بنیادی برای شروع موج بعدی نوسانات قیمت Bitcoin در جهت صعودی یا نزولی باشد. از آنجایی که پیش‌بینی می‌شود نرخ تورم سپتامبر (شهریور) سال جاری در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۸.۱ درصد رشد کرده باشد، تفاوت قابل توجه در نرخ اعلامی می‌تواند باعث ایجاد نوسان در قیمت بیت کوین شود.

کروگر می‌گوید در حالی که BTC در تلاش است تا از خط مقاومت مورب بلندمدت (یک‌ ساله) خود عبور کند، شرایط تکنیکال بازار نیز روندی صعودی را نشان می‌دهد.

او گفته است:

شرایط بیت کوین خوب به‌نظر می‌رسد؛ همه منتظر شکست همان سطح هستند.

Bitcoin

خط مقاومت مورب بلندمدت BTC در نمودار هفتگی قیمت.

همچنین، این اقتصاددان به هم‌بستگی به ظاهر فشرده اخیر بین بازار کریپتو و سهام اشاره کرده است. او نموداری را به اشتراک گذاشته که همبستگی بین بیت کوین و شاخص نزدک را نشان می‌دهد.

کروگر دراین‌باره افزود:

این باورکردنی نیست. احتمالاً معامله‌گران ارز دیجیتال دیگر باید بجای قراردادهای آتی دائمی (Perpetual) بیت کوین یا اتریوم، از معاملات فیوچرز نزدک برای پوشش ریسک موقعیت‌های صعودی‌شان (Long) استفاده کنند.

BTC

مقایسه نوسانات قیمت BTC و شاخص بورسی نزدک

منبع: dailyhodl