۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

با وجود این‌که بیت کوین هفته خود را با جریانی نزولی شروع کرده است و معامله گرها چندان به رشد آن در کوتاه مدت امیدوار نیستند، اطلاعات خاصی نشان می‌دهند که قیمت‌های فعلی می‌توانند نقطه شروعی برای یک رشد بلند مدت باشند.

در تاریخ ۲۳ آوریل «۳ اردیبهشت» انتظارات نزولی معامله گرها موجب شد که قیمت بیت کوین کمتر بشود و زیر محدوده ۴۰ هزار دلار ثابت شود.

ترس شدید معامله‌گران همراه با سقوط قیمت بیت کوین به ۳۹,۲۰۰ دلار

روز جمعه، بیت کوین همراه با بازار جهانی سهام جریانی نزولی را در پیش گرفت و قیمت آن تا ۳۹,۲۰۰ دلار کمتر شد. در حال حاضر، محدوده ۴۰ هزار دلار، ناحیه مقاومتی بیت کوین حساب می‌شود و معامله گرها این ارز دیجیتال نشان داده‌اند که اعتماد بسیار زیادی به بازگشت و رشد آن در کوتاه مدت ندارند.

اطلاعات درون زنجیره‌ای وب‌سایت تحلیلی کوین گلس (Coinglass) به ما نشان می‌دهد که وضعیت نرخ‌های تامین سرمایه در بازارهای مشتقه تا ابتدای هفته جاری به صورت کامل منفی بوده‌اند. از این اطلاعات می‌توان نتیجه گرفت که بیشتر فعلان بازار کاهش قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کرده بودند و انتظار داشتند که فروش یا یا واردشدن به موقعیت‌های معاملاتی شورت (Short) در این بازه سودآورتر باشد.

اصطلاح نرخ تامین سرمایه در بازار قراردادهای آتی به میزان کارمزدی اشاره دارد که دارنده‌های قراردادهای لانگ (آن‌هایی که اعتقاد دارند قیمت بیشتر می‌شود) و دارندگان قراردادهای شورت (آن‌هایی که اعتقاد دارند قیمت کمتر می‌شود) باید به یکدیگر پرداخت کنند تا بازار همواره در تعادل باشد.

فیلب‌فیلب (Filbfilb)، یکی از بنیان گذارهای مجموعه معاملاتی دیسن‌تریدر (Decentrader)، نسبت موقعیت‌های لانگ به شورت بیت کوین را مقایسه کرده و درمورد وضعیت کنونی آن هشدار داده است.

او در توییتر خود گفت:

زمانی که قیمت بیت کوین در محدوده ۴۷ هزار دلار قرار داشت، نسبت موقعیت‌های لانگ به شورت، یک به یک بود. حال که قیمت در محدوده ۳۹,۵۰۰ دلار قرار دارد، این نسبت به عدد ۳.۵ رسیده است. این مسئله می‌تواند نگران کننده باشد.

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe)، یکی از نویسنده‌های وب‌سایت کوین تلگراف، روز شنبه در توییتر خود نوشت:

بیت کوین به محدوده حیاتی ۳۹ هزار دلار برگشته است. اگر این محدوده را از دست بدهد، هدف بعدی آن ۳۶ هزار دلار خواهد بود.

بیت کوین در زمان نگارش این مقاله در محدوده ۳۹,۶۰۰ دلار قرار دارد و تا به الان از ورود به ناحیه زیر ۳۸ هزار دلار که می‌تواند با کامل شدن قسمت بسیاری از سفارش‌های خرید همراه شود، اجتناب کرده است.

در عین حال، شاخص ترس و طمع در روز شنبه به منطقه (ترس شدید) بازگشت و نشان داد که معامله گرها بازار ارز دیجیتال مرددتر از قبل شده‌اند.

یک نشانه صعودی که با بازار دلار گره خورده است

علی‌رغم بی‌اعتمادی بعضی از معامله گرها، تمام فعالان بازار باور خود را نسبت به جریان بلند مدت و میان مدت بیت کوین از دست نداده‌اند.

کریپتو راور (Crypto Rover)، یکی از یوتیوبرهای معروف فعال در بازار ارزهای دیجیتال، با انتشار نمودار زیر عملکرد قیمت بیت کوین را با شاخص دلار ایالات متحده آمریکا (DXY) مقایسه کرده است. این شاخص ارزش دلار آمریکا را با دیگر ارزهای مطرح دنیا مقایسه می‌کند.

او در این مورد گفته است:

خودتان را برای جریان صعودی بعدی بیت کوین آماده کنید. با توجه به اطلاعات تاریخی، محدوده فعلی یکی از بهترین فرصت‌های موجود برای خرید بیت کوین است.

همان گونه که در نمودار بالا مشاهده می‌کنید، شاخص دلار آمریکا در حال حاضر تقریباً در اوج دو ساله خود قرار دارد. با توجه به رابطه عکس این شاخص با جریان قیمت بیت کوین، می‌توان گفت که هر بار شاخص دلار آمریکا در اوج خود قرار می‌گیرد، بیت کوین این قدرت را پیدا می‌کند که جریان نزولی بلند مدت خود را بشکند.

منبع:”cointelegraph