۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در ادامه روند نزولی بازار ارز دیجیتال، بامداد امروز و با سقوط قیمت بیت کوین به زیر ۳۶,۰۰۰ دلار باعث کامل شدن این سقوط شد. اما حالا، تحلیل گران بازیابی سریع قیمت‌ها و تغییر روند کلی بازار را چندان جدی نمی دانند. تحلیل گران شانس کمی را برای شکل گیری یک جهش صعودی دیگر در نظر گرفته‌اند.

در بازار روند سقوطی قیمت بیت کوین و بیشترشدن فشار فروش همچنان ادامه دارد. قیمت بسیاری از آلت کوین‌ها تحت تأثیر این سقوط قرار گرفت و توکن های فعال در حوزه دیفای (DeFi) هم کاهش بسیار زیادی داشته است. قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح ۶ ماه گذشته رسیده است و بسیاری از تحلیل گران امید زیادی نسبت به بازیابی سریع قیمت‌ها ندارند.

داده‌های بازار نشان دهنده این است، موج فروشی که از ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) آغاز شده است. تا به الان ادامه داشته و قیمت را به کف ۳۵,۴۰۰ دلاری رسانده است.

نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/ دلار)

در ادامه این مطلب نظرات تحلیل گران را در رابطه با دلایل روند نزولی قیمت‌ها و آنچه در هفته های بعد در انتظار بازار است، بررسی می‌کنیم.

انتظار و نگرانی های تحلیل گران در رابطه با قیمت بیت کوین

سقوط شدید قیمت‌ها باعث آن شده است تا تحلیل گران پیش بینی های نگران کننده ای ارائه کنند. که محوریت‌ آنها بیشترشدن روند سقوطی در بازار است. از طرفی دیگر، یکی از تحلیل گران بازار ارز دیجیتال به نام رِکت کپیتال، این پیش‌بینی‌ها را نپذیرفته و معتقد است که دست آوردهای ماه‌های اخیر هنوز از بین نرفته‌‌ اند.

رِکت کپیتال گفته است:

ریزش اخیر بیت کوین به این معنی است که رنج قیمت به قسمت پایینی کانال بین ۴۳,۱۰۰ تا ۳۸,۰۰۰ دلار رسیده است.

نمودار قیمت بیت کوین؛ تحلیل رکت کپیتال از نمای ۱ هفته‌ای بازار

همچنین رکت کپیتال عنوان کرد که بیت کوین در کف قیمتی ۳۸,۰۰۰ تا ۴۳,۱۰۰ دلار نوسان می‌کند. در ادامه او گفت که برای آنکه از سقوط به یک محدوده نوسانی پایین تر پیش گیری شود، باید خریداران حمایت کف کانال را حفظ نمایند. قابل ذکر است که هم اکنون قیمت به زیر این سطح رسیده است. اگر خریداران در ادامه موفق به بازیابی قیمت تا بالای ۳۸,۰۰۰ دلاری کانال نشوند. اعتبار تحلیلی که رکت کپیتال ارائه کرده است، از بین می رود.

در ادامه سخنان این تحلیل گر اینگونه گفت:

اگر عوامل تکنیکال را در نظر داشته باشیم، محدوده حمایتی ۳۸,۰۰۰ دلاری همان چیزی است که از ورود بیت کوین به کانال بین ۲۸,۰۰۰ تا ۳۸,۰۰۰ دلار جلوگیری خواهد کرد. آخرین بار که قیمت در این محدوده در حال نوسان بود. به سه ماهه اول و دوم سال ۲۰۲۱ باز می‌گردد.

شگل گیری الگوی سقوط روی نمودار

مدیر ارشد بخش سرمایه‌گذاری مؤسسه اِکسو آلفا که به نام دیوید لیفچیتز (David Lifchitz) است. حرکات قیمتی بیت کوین را با دیدگاهی صرفاً تکنیکال بررسی کرده و گفته است. «الگوی سر و شانه بزرگ روی نمودار بیت کوین، درحال حاضر و با شکسته شدن خط گردن در ۳۸,۳۰۰ دلار، تکمیل شده است».

روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟

نمودار قیمت بیت کوین؛ شکسته‌شدن خط گردن الگوی سروشانه روی نمودار

لیفچیتز گفته است چیزی که در این الگو پیش‌بینی می‌شود، روند نزولی قیمت تا ۲۰,۰۰۰ دلار است. وی افزود که «این ریزش تا به امروز کمتر از هدف الگو بوده است و رسیدن به سطح ۳۱,۰۰۰ دلار می‌تواند خیلی سریع اتفاق بیفتد».

همچنین این تحلیل گر به عوامل فاندامنتال زیادی اشاره کرده است که در جهت کاهش قیمت‌ها عمل می‌کنند. سیاست پولی انقباضی بانک مرکزی ایالت متحده، خبر ممنوع شدن استخراج ارزهای دیجیتال مبتنی بر اثبات کار در اروپا، خروج بخشی از معامله گران بازار از پایان سال ۲۰۲۱ تا به الان و نگرانی سرمایه گذاران نسبت به آینده اقتصاد جهان به دلیل اپیدمی ویروس کرونا، همه این ها از جمله عواملی است که لیفچیتز به آنها اشاره کرده است.

مدیر سرمایه‌گذاری اِکسو آلفا گفته است:

تا زمانی که خریداران وارد صحنه نشده اند، سقوط قیمت تا کف قیمت ۳۰,۰۰۰ دلاری جزو گزینه‌های محتمل برای بیت کوین خواهد بود.

کمین معامله گران برای خرید در کف ۳۰ هزار دلار

تحلیل‌گر وب سایت کوین تلگراف که مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe) است. واکنش معامله گران به روند نزولی قیمت‌ها را با شرایط ریزش ژوئن (خرداد) ۲۰۲۱ مقایسه کرد. او در نمودار زیر به سطوح حمایت مهم مربوط به هر دو بازه زمانی اشاره کرده است.

روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین؛ تحلیل ون دپوپ از نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/ دلار

ون دپوپ گفته است:

در ژوئن (خرداد) ۲۰۲۱، معامله گران منتظر بودند تا قیمت به کانال بین ۲۳,۰۰۰ تا ۲۵,۰۰۰ سقوط کند تا اقدام به خرید نمایند. اکنون اما، آنها منتظرند تا قیمت به ۳۰,۰۰۰ دلار برسد و سپس وارد بازار شوند. مانند ژوئن گذشته قیمت ابتدا یک شکست صعودی غیرواقعی را به نمایش گذاشته و سپس به محدوده حمایتی رسیده است.

یکی از تحلیل‌گران فعال در توییتر به نام فومو کپ (Fomocap)، نظری شبیه به ون دپوپ داشته و با انتشار نمودار زیر، روند قیمتی بیت کوین در روزهای آینده را پیش‌بینی کرده است.

روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین؛ تحلیل فومو کپ از نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/ دلار

فومو کپ گفته است:

بازیابی قیمت تا محدوده ۴۲,۰۰۰ تا ۴۴,۰۰۰ دلار امری ضروری است و اگر این گونه نشود، باید منتظر سقوط به محدوده بین ۳۵,۰۰۰ تا ۳۲,۰۰۰ دلار بود.

آخرین شانس خریداران بازیابی قیمت بیت کوین در ۳۹ هزار دلار است

اسکات ملکر (Scott Melker) که یکی از معامله گران سرشناس در حوزه ارز دیجیتال است. به شکسته شدن حمایت کلیدی در قیمت ۳۹,۶۰۰ دلار اشاره کرده است و گفته است که بازیابی این سطح برای خریداران امری ضروری است.

روز خونین بازار با سقوط بیت کوین به زیر ۳۶ هزار دلار؛ حرکت بعدی چیست؟
نمودار قیمت بیت کوین؛ تحلیل ملکر از نمای ۱ روزه بازار بیت کوین/ دلار

ملکر گفته است:

آخرین شانس خریداران بستن کندل قیمت بالای ۳۹,۶۰۰ دلار در نمای یک روزه بازار جهانی است. بسته شدن قیمت زیر این سطح، مخصوصاً در نمای هفتگی، به معنی شکستن ساختار بازار و شکل گیری یک کف نزولی جدید خواهد بود. در این صورت فروشندگان به بازار رحم نخواهند کرد.

منبع:”cointelegraph