۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

خریداران بیت کوین تا به اینجای کار در عبور از مقاومت قیمت ۴۵,۰۰۰ دلاری موفق نبوده‌اند. این طور که مشخص است بازار در حال اصلاح شدن در پی جهش روزهای اخیر است. اما این اصلاح رو به سقوط احتمالاً در ۴۲,۸۰۰ دلار محدود می‌شود.

قیمت بیت کوین نزولی یا صعودی؟

در روز گذشته بیت کوین با حمایت خریداران در سطح قابل قبول ۴۴,۰۰۰ دلار، یک حرکت رو به صعودی جدید را آغاز کرد. قیمت در ادامه از ۴۴,۵۰۰ دلار هم عبور کرد. در ادامه خریداران توانستند فاصله خود را با میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ ساعته بیشتر نمایند.

با وجود این حرکت رو به بالای افزایشی، کندل قیمت با مقاومت ۴۵,۰۰۰ دلار برخورد نداشت. اوج قیمت بیت در ۴۴,۷۷۰ دلار شکل گرفت. در ادامه نیز با آغاز اصلاح نزولی در سطح جهانی، ابتدا حمایت ۴۴,۵۰۰ دلاری و سپس حمایت کانال صعودی روی نمودار در محدوده ۴۴,۲۰۰ دلار متوقف شد.

تحلیل سطوح فیبوناچی

در حال حاضر بیت کوین با فاصله کمی از سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی قابل معامله است. نکته قابل توجه این است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۴۱,۵۷۳ دلار تا اوج ۴۴,۷۷۰ دلاری تنظیم شده است. در ادامه اگر روند بازار باز هم صعودی شود. خط روند کف کانال صعودی روی نمودار در ۴۴,۲۰۰ دلار به‌عنوان اولین مقاومت پیش روی قیمت عمل خواهد شد.

قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین

اولین مقاومت پیش روی btc در ۴۴,۵۰۰ دلار است. که عبور از آن می‌تواند راه را برای جهش بیشتر قیمت هموار تر نماید. مقاومت کلیدی بعدی نیز در ۴۵,۰۰۰ دلار است. با شکسته شدن سطح فعلی نیز باید منتظر رسیدن قیمت به مقاومت بعدی در ۴۵,۵۰۰ دلار بود.

اگر خریداران در ادامه توانایی این را نداشته باشند تا قیمت را به بالای ۴۴,۵۰۰ دلار برسانند. باید منتظر روند رو به سقوط قیمت‌ها بود. در این صورت ۴۳,۸۰۰ دلار پیش از سایر سطوح قیمت را حمایت خواهد کرد.

حمایت کلیدی بعدی نیز در ۴۳,۱۵۰ دلار و در سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی است. از بین رفتن این محدوده می‌تواند قیمت را به ناحیه حمایتی ۴۲,۸۰۰ دلار و نزدیکی میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته برساند. که شکسته‌شدن آن به معنی بیشترشدن خطر سقوط شدید قیمت بیت کوین در بازه زمانی کوتاه مدت است.

شاخص مکدی (MACD) در حال ورود به محدوده رو به سقوط است و شاخص قدرت نسبی (RSI) همچنان بالای سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که به این موضوع اشاره شد، دو رنج قیمت ۴۳,۸۰۰ و ۴۳,۱۵۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۴۴,۲۰۰، ۴۴,۵۰۰ و ۴۵,۵۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش رو در قیمت عمل می‌کنند.

منبع:”newsbtc