۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

از ساعاتی پیش قیمت بیت کوین سقوطی ۱۷ درصدی داشت و زیر قیمت ۴۲,۰۰۰ دلار سقوط کرد و بعد از آن با سرعت تا سطح ۴۷,۰۰۰ دلار بازیابی شد. کارشناسان معتقد هستند که با بازگشت نرخ بیکاری در آمریکا به سطوح قبل از اپیدمی کرونا و حرکت بانک مرکزی این کشور به سوی عادی‌سازی سیاست‌های پولی، بر قیمت دارایی‌هایی مانند بیت کوین و سایر سهام‌ها تأثیر منفی گذاشته است.

منابع مختلف عنوان کرده‌اند که قیمت بیت کوین امروز صبح تقریباً دریک ساعت حدود ۱۰,۰۰۰ دلار کاهش یافت و در پایین‌ترین سطح به ۴۲,۰۰۰ دلارسقوط کرد. پس از این کاهش قیمت، به‌سرعت بازیابی شد و اکنون هر واحد بیت کوین حدود ۴۷,۹۰۰ دلار معامله می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین (نمای ۱ ساعته بازار بیت کوین/ دلار)

تحت تاثیر قرار گرفتن دیگر ارزها

در ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین حدود ۱۵,۰۰۰ دلار و همینطور اتریوم، دومین ارز بازار، در حدود ۱,۱۰۰ دلار کاهش قیمت داشته‌ است. با این حال ریزش قیمت بیت کوین، دیگر ارزهای بازار را هم تحت‌تأثیر قرار داد و در طول ۲۴ ساعتی که گذشت قیمت برخی از آنها بیشتر از ۲۰ درصد سقوط کرده است.

نقشه بازار ارزهای دیجیتال در arz.watch

روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال تقریباً پس از آن آغاز شد که روز گذشته اداره کار آمریکا اعلام کرد نرخ بیکاری در این کشور از ۴.۶ درصد ماه گذشته به ۴.۲ درصد در ماه نوامبر (آبان) سقوط کرده است؛ این رقم پایین‌ترین نرخ بیکاری در آمریکا از فوریه ۲۰۲۰ (بهمن ۹۸) است.

برخی از کارشناسان بر این باورند که کاهش بیکاری در آمریکا و بازگشت به سطوح قبل از اپیدمی کرونا در کل جهان، می‌تواند به بانک مرکزی در این کشور کمک کند که سریع‌تر سیاست‌های پولی خود را به حالت عادی بازگرداند و سرعت چاپ دلار را کمتر کند؛ اتفاقی که درآخر میتواند نهایت باعث افزایش قیمت دلار در بازارهای سراسر جهان وسپس به‌دنبال آن کاهش قیمت بیت کوین و دیگر دارایی‌های پرفراز و نشیب شود.

همانگونه که پیش‌تر اشاره شد، رئیس بانک مرکزی آمریکا، جروم پاول (Jerome Powell)، هفته گذشته بیان کرد که ممکن است سیاست‌های پولی تسهیلی این کشور سریع‌تر از آنچه که بیش از انتظار بود به حالت عادی بازگردد.

همچنان با ریزش ارزش دلاری بیت کوین و ترسی که بازار را فراگرفته است، مطابق معمول شماری از معامله‌گران از این اصلاح به‌عنوان فرصتی برای خرید در کف‌های قیمتی استفاده می‌کنند. دقایقی پیش در توییتی رئیس‌جمهور السالوادور، که چندین ماه پیش بیت کوین را به‌عنوان یک ارز قانونی در این کشور معرفی کرده بود، بیان کرد که ۱۵۰ بیت کوین دیگر با قیمتی حدود ۴۸,۷۰۰ دلار خریده است.