۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

چند روزی است که بیت کوین برای عبور از مقاومت ۵۰,۰۰۰ دلاری درحال تلاش است. اگر برای مدتی طولانی قیمت زیر این سطح باقی بماند، ممکن است در ادامه آن شاهد یک سقوط بزرگ دیگر نیز باشیم.

از دو روز پیش بیت کوین یک موج بازیابی را از سطح ۴۷,۰۰۰ دلار آغاز کرده بود. در ادامه این روند با عبور قیمت از مقاومت‌های ۴۸,۵۰۰ دلار، ۴۹,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته همراه شد و حتی در مقطعی قیمت از ۵۰,۰۰۰ دلار هم بیشتر شد.

روند قیمت بیت کوین

روند صعودی پس از رسیدن قیمت به ۵۰,۸۰۰ دلاری دیگر ادامه نیافت و پس از تشکیل اوج قیمتی در ۵۰,۷۸۸ دلار، روند نزولی جدیدی در بازار آغاز شد. با شروع روند نزولی، قیمت ابتدا به ۵۰,۰۰۰ دلار رسید و بعد به زیر سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی سقوط کرد. قابل‌ذکر است که در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۴۶,۹۴۳ دلار تا اوج ۵۰,۷۸۸ دلاری تنظیم شده است.

علاوه بر این، در نمای ۱ ساعته بازار یک کانال صعودی مشاهده شد که حمایت کلیدی خود را در محدوده ۴۹,۵۰۰ دلار تشکیل داده بود؛ در ادامه روند نزولی حمایت این سطح هم از دست رفت. گفتنی است که در حال حاضر بیت کوین بالاتر از ۴۹,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته آن معامله می‌شود.

نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

در ادامه چه خواهد شد؟

اگر در ادامه بازار صعودی شود، نزدیک‌ترین مقاومت در ۴۹,۲۰۰ دلار است و اولین مقاومت کلیدی در ۴۹,۵۰۰۰ دلار خواهد بود. مهم‌ترین مقاومت آن در نزدیکی ۵۰,۰۰۰ دلار شکل‌ گرفته و بسته‌شدن کندل روزانه قیمت بالا در این سطح، قابلیت این را دارد تا زمینه‌ساز رشد بیشتر قیمت باشد. پس از آن یک مقاومت دیگر نیز در ۵۰,۸۰۰ دلار وجود دارد که عبور از آن می‌تواند منجر به جهش قیمت تا ۵۲,۰۰۰ دلار شود.

قیمت اگر باز هم نتواند مقاومت ۵۰,۰۰۰ دلاری را از پیش رو بردارد، روند نزولی ممکن است ادامه پیدا کند. با نزولی‌شدن بازار نزدیک‌ترین حمایت در رنج ۴۸,۵۰۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت کلیدی پیش رو قیمت در نزدیکی محدوده ۴۸,۴۰۰ دلار است و سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی هم به‌طور تقریبی در این محدوده قرار دارد. شکسته‌شدن این سطح می‌تواند قیمت را مجدداً تا ۴۷,۰۰۰ دلار پایین بکشاند.

شاخص مکدی (MACD)، به‌آرامی در حال ورود به محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۴۸,۴۰۰ و ۴۷,۰۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۴۹,۲۰۰، ۵۰,۰۰۰ و ۵۰,۸۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش رو در قیمت عمل می‌کنند.

منبع: “newsbtc