۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در حال حاضر بیت کوین در نزدیکی ۲۱٬۰۰۰ دلار در حال نوسان است. محبوب ترین ارزدیجیتال بازار اگر بتواند این مقاومت کلیدی را به طور کامل پشت سر بگذارد، آن وقت می‌توانیم به شروع یک روند صعودی تازه در مدت زمان کم امیدوار باشیم.

در تاریخ ۲۸ خرداد بود که بیت کوین پس از سقوط تا کف ۱۷٬۶۰۰ دلاری، یک اصلاح صعودی را آغاز کرد که با شکسته‌شدن مقاومت‌های ۱۸٬۵۰۰ و ۱۹٬۰۰۰ دلاری همراه شد.

قیمت بیت کوین تا کجا پیش رفت؟

در ادامه، قیمت از مقاومت سطح ۵۰% اصلاحی فیبوناچی نیز عبور کرد. در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس روند نزولی قیمت از ۲۲٬۹۵۱ دلار تا کف ۱۷٬۶۰۰ دلاری تنظیم شده است. میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (SMA ۱۰۰ – خط قرمز در تصویر) و یک خط روند صعودی هم در نزدیکی ۲۰٬۰۰۰ دلار مقاومتی را تشکیل داده‌ بودند که با صعود قیمت به سطوح بالاتر این مقاومت‌ها نیز عبور کردند.

بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

هم‌اکنون خریداران بالای سطح ۲۱٬۵۰۰ دلار برای حفظ موقعیت و موفقیت های اخیر خود تلاش می‌کنند. فاصله چندانی با سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی ندارند. نزدیک ترین مقاومت پیش روی قیمت در سطح ۲۰٬۸۰۰ دلار قرار دارد و ۲۰٬۹۰۰ و ۲۱٬۰۰۰ دلار مقاومت‌های بعدی بیت کوین هستند.

عبور تمام قیمت از رنج قیمتی ۲۱٬۰۰۰ دلاری می‌تواند راه را برای صعود تا سطح ۲۱٬۸۰۰ دلار هموار نماید. در واقع امکان دارد که ادامه این روند صعودی هم به رشد بیت کوین تا سطح ۲۲٬۲۰۰ دلار منجر شود.

در مقابل، اگر بیت کوین در عبور از مقاومت ۲۱٬۰۰۰ دلاری ناموفق باشد، امکان دارد قیمت در حوالی ۲۰٬۲۷۵ دلار حمایت شود.

حمایت کلیدی بعدی سطح ۲۰٬۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. گفتنی است شکسته‌شدن این حمایت‌های می‌تواند خطر سقوط قیمت تا سطح ۱۸٬۸۰۰ دلار را نیز افزایش دهد.

همچنین شکسته شدن حمایت ۲۵٬۰۰۰ دلاری می‌تواند قیمت را در کوتاه مدت تا ۲۳٬۵۰۰ دلار پایین بکشد. شاخص مکدی (MACD) در حال از دست دادن سرعت خود در محدوده صعودی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز بالای محور میانی در سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که در مطالب بالا گفته شد، ۲۰٬۲۷۵ و ۲۰٬۰۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۲۰٬۹۰۰، ۲۱٬۰۰۰ و ۲۲٬۰۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

منبع: “newsbtc