۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

 

بعد از بازدهی ۵۹ درصدی در سال ۲۰۲۰ و بازدهی ۶۰ درصدی در سال ۲۰۲۱، ریزش ۶۷ درصدی قیمت ارز دیجیتال برتر بازار از ابتدای سال تا به امروز به وضوح آن نوع عملکردی نبود که سرمایه‌گذاران بیت کوین در سال ۲۰۲۲ انتظار داشتند. با این حال، بر اساس تعدادی از تحولات به وجود آمده اخیر، ممکن است آینده برای بیت کوین بسیار شبیه سال ۲۰۲۱ باشد تا سال ۲۰۲۲. در اینجا سه دلیل وجود دارد که چرا ۲۰۲۳ می‌تواند برای ارز دیجیتال برتر بازار سال بسیار بهتری نسبت به ۲۰۲۲باشد.

سه دلیلی که ۲۰۲۳ می‌تواند سال بهتری برای بیت کوین باشد

پیتر لینچ (Peter Lynch) سرمایه‌گذار افسانه‌ای بازارهای مالی، زمانی اظهار داشت که «کلید کسب درآمد در سهام این است که از آنها نترسید». در حالی که لینچ در زمانی قبل از ظهور ارزهای دیجیتال در مورد بازار سهام صحبت می‌کرد، توصیه او امروز برای سرمایه‌گذاران کریپتو نیز به همان اندازه پیش‌بینی کننده است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران کریپتو دارایی‌های خود از جمله بیت کوین را در طول زمستان کریپتو فعلی فروخته‌اند، اما برای هر فروشنده یک خریدار وجود دارد و بیت کوین آنها توسط سرمایه‌گذاران بلندمدتی خریداری شده است که به آینده درخشان بیت کوین امید دارند.

افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی فدرال رزرو ایالات متحده عامل اصلی عقب‌نشینی ارز دیجیتال برتر بازار می‌باشد. با این حال، بر اساس تعدادی از تحولات اخیر، ممکن است آینده برای بیت کوین بسیار شبیه سال ۲۰۲۱ باشد تا سال ۲۰۲۲. در اینجا سه دلیل وجود دارد که چرا ۲۰۲۳ می‌تواند برای بیت کوین سال بسیار بهتری باشد.

سرمایه‌گذاران سازمانی از راه می‌رسند

اول از همه، سرمایه‌گذاران سازمانی یا نهادی بیشتر بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند، زیرا به ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک طبقه دارایی مشروع نگاه می‌کنند که بیت کوین به‌عنوان بزرگ‌ترین (با ارزش بازار ۳۰۰ میلیارد دلار) و در دسترس‌ترین آنها شناخته می‌شود.

بر اساس نظرسنجی سالانه Fidelity Digital Assets که توسط غول مدیریت مالی Fidelity انجام شد، ۵۸ درصد از سرمایه‌گذاران نهادی مورد بررسی در نیمه اول سال ۲۰۲۲ ارز دیجیتال خریداری کرده‌اند. علاوه بر این، ۷۴ درصد از افراد مورد بررسی گفتند که قصد دارند در مقطعی در آینده روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

این نظرسنجی تعداد کمی از سرمایه‌گذاران را شامل نمی‌شد، زیرا Fidelity از ۱۰۵۲ مدیر مالی سازمانی از سراسر آمریکای شمالی، اروپا و آسیا نظرسنجی کرده است. این سرمایه‌گذاران نهادی قدرت خرید بسیار بیشتری نسبت به سرمایه‌گذاران خرده فروشی متوسط دارند و افزایش حضور آنها در بازار از نظر تئوری می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین بشود.

 

همچنین دراینجا بخوانید؛ تحلیل تکنیکال قیمت MATIC: آیا افزایش قیمت وجود دارد؟

 

Bank of New York Mellon، قدیمی‌ترین بانک ایالات متحده و بزرگترین بانک مدیریت مالی در جهان، با نشان دادن این تقاضای فزاینده از سوی سرمایه‌گذاران بزرگ اعلام کرد که به دلیل تقاضای زیاد مشتریان، ارائه خدمات نگهداری از بیت کوین را آغاز خواهد کرد. Black Rock، بزرگترین مدیر دارایی جهان نیز گفت که با صرافی ارز دیجیتال Coinbase همکاری خواهد کرد تا پلتفرم ترید ارز دیجیتال Aladdin خود را راه‌اندازی کند.

شرکت‌های بلوچیپ نیز در راه هستند

در همین حال، استفاده از بیت کوین در بین شرکت‌های بزرگ فناوری و شرکت‌های مالی افزایش می‌یابد. برای سال‌ها، منتقدان ارز دیجیتال برتر بازار سعی کرده‌اند ارزش آن را به عنوان یک سرمایه‌گذاری با بیان اینکه موارد استفاده زیادی ندارد، بی‌اعتبار کنند. این تفکر به سرعت در حال تغییر است.

Alphabet، شرکت مادر گوگل، اعلام کرد که به مشتریان اجازه می‌دهد در Google Cloud با استفاده از بیت کوین و همچنین چندین ارز دیجیتال دیگر پرداخت انجام دهند، در حالی که Mastercard نیز همکاری جدید خود با شرکت ارز دیجیتال Paxos را اعلام کرد تا به بانک‌های سنتی کمک کند تا ترید و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را روی پلتفرم‌های خود راه‌اندازی و اجرا کنند.

تاثیر نرخ بهره ایالات متحده بر بیت کوین

فدرال رزرو در سال ۲۰۲۲ به منظور مبارزه با تورم ایجاد شده در آمریکا، با نتایجی که هنوز مشخص نشده است، افزایش شدید نرخ بهره را آغاز کرد. یکی از چیزهایی که افزایش نرخ توانست انجام دهد این بود که بسیاری از دارایی‌های سوداگرانه و بلندمدت مانند بیت کوین و سهام فناوری را از بین برد.

پس از افزایش نرخ بهره از ۰.۲۵ درصد به ۰.۵ درصد در ماه مارس به ۳.۷۵ تا ۴ درصد با یک سری افزایش شدید نرخ، بسیاری از ناظران بازار فکر می‌کنند که فدرال رزرو باید در آینده‌ای نزدیک این افزایش نرخ‌ها را در نهایت کاهش دهد. اگر فدرال‌رزرو سرانجام اجازه دهد نرخ‌ها تثبیت شوند، این امر باعث می‌شود اکثر سرمایه‌گذاران با بازگشت به دارایی‌هایی مانند ارز دیجیتال برتر بازار احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

نتیجه‌گیری

در پایان، سال ۲۰۲۲سال دردناکی برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال بود. با این حال، ارز دیجیتال برتر بازار به عنوان یک طبقه دارایی در مراحل اولیه که در حال حاضر هنوز عمدتاً یک سرمایه‌گذاری سوداگرانه محسوب می‌شود، با توجه به آشفتگی که بازارهای مالی سنتی در آن قرار گرفتند، ارزش آن بهتر از حد انتظار باقی مانده است.

با نگاهی به آینده، به نظر می‌رسد که در سال ۲۰۲۳ سال بزرگی برای بیت کوین باشد. حداقل، ۲۰۲۳ به لطف افزایش سرمایه‌گذاری سازمانها، استفاده روزافزون از کریپتو توسط شرکت‌های مالی و فناوری جهانی و محیط سازگارتر فدرال رزرو، می‌تواند برای بیت کوین سال بهتری نسبت به ۲۰۲۲ را رقم بزند.

منبع: The Motley Fool