۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

بایننس، از بزرگترین صرافی‌های دنیا، روز گذشته و در حاشیه رویداد «هفته بلاک چین بایننس» اعلام کرد که در روز جمعه نسخه بتای درگاه پرداخت مخصوص خود را با نام بایننس پی (Binance Pay) راه‌اندازی کرده است. این درگاه به کسب‌وکارهای مختلف این امکان را می‌دهد تا بدون نگرانی از نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال، محصولات خود را با این ارزها بفروشند.

این اقدام بایننس نشان دهنده این است که این صرافی قصد دارد تا کسب‌وکار خود را فراتر از خریدوفروش ارزهای دیجیتال پیش برده و در نظر دارد تا مردم را به استفاده بیش از پیش از ارزهای دیجیتال سوق دهد. اینگونه به نظر می‌رسد که بایننس پی پاسخ این صرافی به پی پل است.

بایننس در اطلاعیه خود اینگونه نوشته است:

بایننس پی یک فناوری پرداخت ارزهای دیجیتالِ غیرتماسی، بدون مرز و امن است که شرکت بایننس آن را طراحی کرده است. بایننس پی (نسخه بتا)، به شما این امکان را می‌دهد تا در هر کجای دنیا وبا استفاده از ارزهای دیجیتال از خانواده و دوستان خود پول دریافت کنید.

چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao)،‌ مدیرعامل صرافی بایننس، در رویداد هفته بلاک چین بایننس گفته بود:

از دید ما، پرداخت‌ها یکی از آشکارترین موارد استفاده در حوزه ارزهای دیجیتال می‌باشند.

با این حال به‌گفته ژائو، همین کار با چالش‌هایی نیز مواجه شده است. بزرگترین مشکل را کاسبان دارند، به دلیل آنکه باید سیستمی داشته باشند که ارزهایی را بپذیرد که اکثریت مشتریان‌شان از آنها استفاده نمی‌کنند. پذیرش پول نقد و کارت اعتباری به‌مراتب راحت‌تر است، زیرا مردم مدام درحال استفاده از آنها هستند.

سیستم تازه بایننس به کاربران این اجازه را می‌دهد که پرداخت خود را با ارزهای دیجیتال انجام دهند، درحالی‌که کاسبان استیبل کوین‌هایی با پشتوانه ارزهای رایج دریافت می‌کنند و قادرند هر لحظه که بخواهند آنها را به ارز رایج تبدیل کنند. صد البته که اکنون تنها ارز رایج پشتیبانی‌شده در سیستم پرداخت بایننس یورو است. ژائو در این باره اینگونه گفت:

با این روش دیگر لزومی ندارد کسب‌وکار آنها با نوسانات ارزهای دیجیتال همراه شود.

طبق اعلامیه بایننس، بایننس‌پی سبدی از محصولات است. از جمله محصولات دیگری که در این سبد قرار گرفته است بایننس کارت است. بایننس کارت یک کارت اعتباری است که به کاربران اجازه خرید لحظه‌ای را می‌دهد.

سیستم بایننس‌پی نیز مانند بایننس کارت از ۵ ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، استیبل کوین BUSD‌ و سوایپ (SXP) پشتیبانی می‌کند. بایننس در سال گذشته شرکت سوایپ را خریداری کرد.

بر خلاف بایننس کارت، در خدمات بایننس پی خبری از کارت‌های فیزیکی نیست و تراکنش‌ها تنها با استفاده از اسکنر کیوآرکد در داخل اپلیکیشن انجام می‌شود.

چانگ‌پنگ ژائو در ارتباط با راه‌اندازی بی سر و صدای سرویس بایننس پی بیان کرد:

اگر بتوانید این محصول را پیدا کنید، می‌توانید از آن استفاده کنید.

منبع: “decrypt