۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

محبوب ترین صرافی جهان پس از اعلام توقف پشتیبانی از معامله ی USDC و ۲ استیبل کوین دیگر در این ماه، تأیید کرد که در حال حاضر هیچ برنامه ای برای تبدیل خودکار تتر به BUSD یا همان دلار بایننس ندارد، هرچند اشاره کرد که این «ممکن است بسته به شرایط تغییر کند. این توقف پشتیبانی در حالیست که این صرافی حدود ۱ میلیارد دلار USDC روی پلتفرم دارد.

به جز تتر ۳ استیبل کوین دیگر توسط بایننس پشتیبانی نمی‌شود

بایننس، به وضوح اعلام کرده است که در حال حاضر هیچ برنامه ای برای تبدیل خودکار تتر به Binance USD دلار بایننس ندارد، هرچند اشاره کرد که شاید شرایط تغییر کند.

امروز صرافی بایننس با اعلام اینکه حمایت از استیبل کوین USDC وابسته به دلار آمریکا را در پلتفرم خود، همراه با استیبل کوین USDP و TrueUSD متوقف می کند، بازار را شگفت زده کرد.

هر کاربری که تا ۲۹ سپتامبر سه استیبل کوین را نگه دارد، در یک دوره ۲۴ ساعته، دارایی‌هایش به طور خودکار به BUSD با نسبت ۱:۱ تبدیل می‌ شود.

بایننس در ادامه اعلام کرد که این اقدام تصمیمی برای افزایش نقدینگی و کارایی سرمایه برای کاربران است، اما هیچ اشاره‌ای به بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار، یعنی تتر نکرد.

سخنگوی بایننس تایید کرد که هیچ برنامه فوری برای انجام همین کار با USDT وجود ندارد، اما خاطرنشان کرد که این ممکن است تغییر کند و اظهار داشت:

ما در حال حاضر برنامه ای برای تبدیل خودکار USDT به BUSD نداریم، اما ممکن است تغییر کند.

این سخنگو همچنین تأیید کرد که تبدیل خودکار و اقدام برای توقف خدمات تجاری USDC یک اقدام موقتی نیست و ادامه خواهد یافت

مدیر عامل بایننس امروز در توییتی توضیح داد که این شرکت سه استیبل کوین را از فهرست خارج نخواهد کرد، بلکه فقط تمام نقدینگی را در یک جفت ادغام می کند و افزود که بهترین قیمت با کمترین لغزش را برای کاربران ارائه می دهیم.

همچنین بایننس لیست طولانی جفت دارایی های معاملاتی اسپاتی را که با این استیبل کوین ها مطابقت دارند حذف می کند و جفت ها عمدتاً به BUSD تغییر می کنند.

کاربران باید مراقب استفاده از USDC در استیک کردن ها، پس‌انداز، سوآپ نقدینگی و وام‌های صرافی باشند، زیرا این خدمات برای آن دارایی نیز بسته می‌شوند.

این حرکت بایننس همراه با تعلیق موقت واریزها و برداشت‌های اتریوم و اتریوم پیچیده شده (WETH) از ۶ سپتامبر تا پایان ادغام اتریوم در اواخر این ماه انجام می‌شود.

صرافی بایننس

استیبل کوین ها در صرافی ها

داده‌های نانسن نشان می‌دهد که بایننس از اواسط آگوست به تدریج USDC را به BUSD تبدیل کرده است و طبق گفته مدیر عامل پلتفرم تحلیلی، Alex Svanevik، در این مدت تقریباً ۱.۵ میلیارد دلار ارزش دارد.
بایننس
بایننس در حال حاضر کمتر از ۱ میلیارد دلار USDC روی پلتفرم دارد که در زمان نگارش این مقاله حدود ۹۹۳.۳ میلیون دلار بود. در مقایسه، بایننس دارای ارزش ۴.۹ میلیارد دلار USDT است که بیش از هر صرافی دیگری در سراسر جهان است.

منبع : Cointelegraph