۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

به تازگی صرافی بایننس، با همکاری آژانس‌های مجری قوانین مالی، کمپینی را برای جلوگیری از کلاهبرداری با صدور هشدارهای هدفمند به قربانیان احتمالی راه‌اندازی کرده است. این کمپین جدید دارای یک پیام هشدار خروج است که سعی می‌کند از ارسال ارزهای دیجیتال کاربران به کلاهبرداران جلوگیری کند.

راه‌اندازی «کمپین مشترک ضد کلاهبرداری» توسط صرافی بایننس

صرافی بایننس (Binance) کمپینی را برای جلوگیری از کلاهبرداری با صدور هشدارهای هدفمند به قربانیان احتمالی راه‌اندازی کرده است که «کمپین مشترک ضد کلاهبرداری» نام دارد. این پروژه ابتدا در هنگ‌کنگ اجرا شد و اکنون بایننس قصد دارد آن را به سایر حوزه‌های قضایی دیگر نیز گسترش دهد.

طبق پست توئیتری اخیر بایننس، این صرافی با اداره جرایم سایبری و فناوری نیروی پلیس هنگ‌کنگ برای ایجاد یک «پیام هشدار و پیشگیری از جرم» که هدف آن ساکنان هنگ‌کنگ است، همکاری کرده است. به عنوان بخشی از این پروژه آزمایشی، هنگامی که کاربران سعی در برداشتن پول خود داشتند، در معرض پیام‌های هشداری قرار می‌گرفتند که اطلاعاتی در مورد کلاهبرداری‌های رایج و نکاتی در مورد نحوه جلوگیری از کلاهبرداری به آنها ارائه داده می‌شد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳

در طی چهار هفته، صرافی بایننس پاسخ مشتریان به پیام‌ها را بررسی کرد. این نشان داد که تقریباً ۲۰.۴ درصد از کاربران یا تصمیم گرفتند که برداشت را انجام ندهند یا برای تعیین اینکه آیا این تراکنش ممکن است کلاهبرداری باشد، تحقیقات بیشتری را انجام دادند.

این هشدار آماری از تعداد کلاهبرداری‌هایی که از سال ۲۰۰۱ تاکنون در هنگ‌کنگ رخ داده است را ارائه می‌دهد و منابعی مانند Scameter، Anti Deception Coordination Center، Cyber Defender و Binance Verify را توصیه می‌کند. همچنین به کاربران اعلام شد که بایننس هرگز مستقیماً با آنها تماسی نمیگیرد.

بایننس این برنامه آزمایشی را موفقیت‌آمیز می‌داند و قصد دارد با پلیس در سایر حوزه‌های قضایی نیز همکاری داشته باشد تا پیام‌های هشداری سفارشی را برای مشتریان خارج از هنگ‌کنگ هم ایجاد کند.

مهندسی اجتماعی و کلاهبرداری‌های فیشینگ مشکلات تکراری برای کاربران کریپتویی بوده است. در ماه فوریه، کلاهبرداران ظاهراً یک نسخه جعلی از وب‌سایت ETHDenver را ایجاد کردند که سپس از آن برای فریب دادن کاربران استفاده کردند. به نظر می‌رسد که بیش از ۳۰۰ هزار دلار کریپتو از طریق این کلاهبرداری به سرقت رفته است.

منبع: Cointelegraph