۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

بنابر اسناد ارائه‌شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، صندوق سرمایه‌گذاری بیل میلر (Bill Miller)، سرمایه‌گذار بزرگ و مشهور آمریکایی، درصدد آن است که ۱۵ درصد از دارایی‌های خود را از طریق صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل (Grayscale)، به بیت کوین تبدیل کند.

میلر به‌دنبال آن است که از طریق صندوق سرمایه‌گذاری خود به‌واسطه شرکت گری اسکیل، به‌صورتی غیرمستقیم برروی بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری کند.

طبق اعلام صندوق سرمایه‌گذاری میلر، ۱۵ درصد از دارایی‌ها در صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل سرمایه‌گذاری می‌شود. صندوق سرمایه‌گذاری بیل میلر چیزی در حدود ۲.۲۵ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت خود دارد و چیزی حدود ۳۰۰ میلیون دلار آن را از طریق گری اسکیل در بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

خبر این سرمایه‌گذاری در دو هفته پس از آنکه میلر استراتژی درآمد خود را تدوین کرد منتشر شد. وی در آن استراتژی بیت کوین را این‌گونه توصیف کرده است:

بیت کوین یک فناوری نوظهور است و در بازاری که به‌صورت کامل می‌توان به آن رسیدگی کرد و مالکیت آن برعهده سرمایه‌گذاران است، معامله می‌شود. بیت کوین پروتکلی باثبات، درخشان و منطقی دارد و حاکمیت آن هم توزیع‌شده است.

صندوق سرمایه‌گذاری میلر آپرتونیتی (Miller Opportunity Trust) اولین سرمایه‌گذار دانه‌درشتی نیست که به‌صورتی غیرمستقیم در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که گری اسکل در هفته گذشته اعلام کرده بود بار دیگر صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم خود را باز خواهد کرد. همینطور این شرکت قصد دارد چندین آلت کوین دیگر را نیز با مجوز تجاری ایالت دلاور به جمع دارایی‌های خود اضافه کند.

در حال حاضر، نبود صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) برای ارزهای دیجیتال، سبب شده است تا کسب‌وکار صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین و اتریوم گری اسکیل رونق خوبی گرفته باشد. از آنجایی که فعالیت در این صندوق‌های سرمایه‌گذاری به‌صورت قانون‌گذاری‌شده است، سرمایه‌گذاران نهادی و دانه‌درشت قادر خواهند بود تا با خیالی راحت از این ابزارها استفاده کنند.

صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم گری اسکیل در حدود ۴ میلیارد دلار سرمایه را تحت مدیریت دارد. گری اسکیل برای ورود به این صندوق کارمزد ۲ درصدی را دریافت می‌کند و فروش دارایی‌ها نیز برعهده سرمایه‌گذار است.

علاوه بر سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری، نهادها و سرمایه‌گذاران دانه‌درشت قادر خواهند بود تا از طریق سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که دارایی‌هایشان را به بیت کوین تبدیل کرده‌اند، وارد بازار بیت کوین نیز شوند. برای نمونه، مورگان استنلی (Morgan Stanley) پیش‌تر با خرید سهام شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) وارد بازار بیت کوین شده بود.

آخرین گزارش‌ها نشان دهنده این است که مایکرواستراتژی بیش از ۲.۵ میلیارد دلار بیت کوین را در اختیار دارد. مایکل سیلور (Michael Saylor) بیت کوین را یک طرح سرمایه‌گذاری بلندمدت قلم‌داد می‌کند. به‌نظر وی، سود بیت کوین بسیار بیشتر از سود طلا و دلار خواهد بود.

لازم به  ذکر است که صندوق‌های قابل‌معامله در بورس گزینه‌ای به‌صرفه‌تر برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین به شمار می‌آید؛ چراکه کارمزدهای آنها کمتر از سرمایه‌گذاری از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. تا این لحظه با وجود ثبت چندین درخواست برای عرضه این صندوق‌ها، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مجوزی را برای فعالیت آنها صادر نکرده است.

پس از استعفای جی کلایتون (Jay Clayton)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، بسیاری از کاربران امیدوار هستند که رئیس جدید این مجوز را صادر کند. ون‌اک (VanEck) و والکایر دیجیتال استز (Valkyrie Digital Assests) از جمله آن شرکت‌هایی هستند که بعد از استعفای وی درخواستی تازه را برای اخذ مجوز ثبت کردند.

منبع: “decrypt.co