۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

شرکت استخراج استرالیایی بیت کوین Iris Energy از دوبرابر شدن قدرت هش خود خبر داد. پس از اتمام فاز دوم عملیات این شرکت در مکنزی کانادا، نرخ هش به بیش از 2.3 اگزاهش در ثانیه افزایش پیدا کرده است.

دوبرابر شدن قدرت هش ماینرهای شرکت Iris Energy

شرکت Iris Energy در اطلاعیه روز گذشته خود اعلام کرد که 41 مگاوات ظرفیت عملیاتی شهرداری بریتیش کلمبیا را حدوداً دو ماه زودتر از موعد مقرر آنلاین کرده است. به همین دلیل 1.5 EH/s به نرخ هش موجود خودش اضافه کرده است. جدای از این، این ماینر بیت کوین (BTC) انتظار دارد که تا پایان سه ماهه سوم سال 2022، میزان 50 مگاوات دیگر را نیز در پرنس جورج فراهم بیاورد. بنابراین ظرفیت عملیاتی این شرکت به 3.7 EH/s افزایش پیدا خواهد کرد.

دانیل رابرتز، از بنیانگذاران و همین‌طور مدیر عامل شرکت آیریس انرژی، در این خصوص بیان کرد:

این شرکت علی‌رغم شرایط کنونی بازار و چالش‌های زنجیره تأمین بین‌المللی، این تأسیسات را مطابق با برنامه زمان‌بندی شده انرژی‌رسانی کرده است. شایان ذکر است که این شرکت قصد داشت در ماه آگوست ماینرهای دیگری را مستقر کند. دراینصورت هش ریت کل این شرکت به 6 EH/s افزایش پیدا خواهد کرد.

این شرکت استخراج، 19.5 میلیون دلار سرمایه سهام و 3.9 میلیون دلار بدهی را درطی دوره تأمین مالی پیش از عرضه اولیه سهام در دسامبر 2020 تضمین کرد. سهام آن نیز در نوامبر 2021 در نزدک معامله شد. در زمان انتشار این مطلب، قیمت هر سهم 5.30 دلار بود. درطول 24 ساعت گذشته حدود 12 درصد افزایش را به ثبت رسانده است.

آیریس اعلام کرد که در میان مناقشات پیرامون تأثیرات زیست‌محیطی استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال، در مراکز داده با انرژی‌های تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری‌هایی را کرده است. گرچه بسیاری از طرفداران به نمونه هایی من‌جمله استخراج‌کنندگان رمزارز با استفاده از نیروی تولید شده توسط گاز طبیعی اشاره کردند. البته در غیر این صورت هدر می‌روند. برخی از سیاست‌گذاران در ایالات متحده، استخراج با استفاده از انرژی فسیلی و انتشار گازهای گلخانه‌ای را «مشکل‌آمیز» می‌دانند.

منبع: “Cointelegraph