۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

اکثر ارزهای آسیایی در روز سه‌شنبه نوسان اندکی داشتند. این در حالی بود که دلار نیز با توجه به احتیاط موجود در بازار در مورد سیاست پولی ایالات متحده، در حالی که انتظار می‌رود فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ‌های بهره ۲۵ واحد افزایش دهد، رشد‌های اخیر را حفظ کرد.

بررسی وضعیت ارزهای جهانی در آستانه نشست فدرال رزرو

بیشتر ارزهای آسیایی در ماه ژانویه در پی انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره خود را در ماه های آینده کاهش خواهد داد تقویت شدند. ارزهای پر ریسک آسیای جنوب شرقی بهترین عملکرد را در ماه ژانویه داشتند و بات تایلند با جهش بیش از ۵ درصدی در میان همتایان خود پیشتاز بود.

یوآن چین از داده‌هایی که نشان می‌داد فعالیت تجاری چین در ژانویه پس از کاهش بیشتر اقدامات ضد کووید در این کشور بهبود یافته است، سود چندانی نبرد. یوان ۰.۱ درصد سقوط کرد اما نزدیک به بالاترین حد هفت ماهه در برابر دلار باقی ماند و در ژانویه بیش از ۲ درصد افزایش یافت.

همچنین دراینجا بخوانید؛ بررسی گفت‌وگوی نمایندگان مجلس ایران و روسیه درباره توکن مشترک و ارزهای دیجیتال

داده‌های مثبت چین همچنان نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین اقتصاد آسیا در مسیر بهبودی است که می‌تواند در سال جاری نویدبخش رشد منطقه باشد.

ین ژاپن نیز عملکرد خوبی داشت. پس از آن که داده ها نشان داد میزان خرده فروشی در ماه دسامبر بیش از حد انتظار افزایش یافته است، 0.2 درصد رشد کرد. انتظارات بازار مینی بر اتخاذ سیاست‌های انقباضی از سوی بانک مرکزی ژاپن، ین را در مسیر رشد ۰.۷ درصدی در ژانویه قرار داد.

ارزهای آسیایی دیگر نوسان کمی داشتند. دلار نیز در انتظار نشست فدرال رزرو در برابر سبدی از ارزها ثابت ماند. در حالی که انتظار می‌رود فدرال رزرو روز چهارشنبه نرخ‌های بهره را ۲۵ واحد افزایش دهد، سرمایه‌گذاران از احتمال اتخاذ سیاست انقباضی بیشتر توسط این بانک نگران هستند. به‌ویژه که داده‌های اقتصادی اخیر نشان می‌دهد که فدرال رزرو دلیل کافی برای ادامه افزایش نرخ‌های بهره را دارد.

تورم ایالات متحده نیز علی‌رغم عقب نشینی در ماه‌های اخیر، بسیار بالاتر از محدوده هدف فدرال رزرو است.

شاخص دلار و معاملات آتی شاخص دلار پس از بهبودی از پایین‌ترین سطح هشت ماهه در اوایل ژانویه، بالای سطح ۱۰۲ ثابت ماند اما به طور کلی در ژانویه بیش از ۱ درصد کاهش یافت.

دلار استرالیا با ۰.۴  درصد کاهش بدترین عملکرد را ثبت کرد. داده ها نشان داد که خرده فروشی این کشور در ماه دسامبر بسیار بیشتر از حد انتظار کاهش یافته است. این قرائت فشار فزاینده بر اقتصاد استرالیا ناشی از نرخ‌های بهره بالا و افزایش تورم را نشان می‌دهد و می‌تواند بانک مرکزی را مجبور کند تا سرعت افزایش نرخ خود را کاهش دهد.

منبع: Investing.com