۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

اپل یک موقعیت شفاف را در اختیار دارد تا یک سازوکار خرید و فروش ارزهای دیجیتال در اختیار کاربران خودش قرار دهد. اقدامی که به دنبال آن این شرکت سهم خود را از این بازار به سرعت به دست خواهد آورد.

به‌نقل از گزارش تحلیل RBC از بازارهای سرمایه، با نرم‌افزارهای کلاس جهانی و اکوسیستم ایمنی که در اختیار این شرکت قرار دارد، اپل قادر است مشکلاتی را مانند قوانین شناخت مشتری و سایر مقرراتی که مانع از سرمایه‌گذاری افراد در دارایی‌های دیجیتالی می‌شود، از میان بردارد. در این گزارش عنوان شده است که این شرکت سیستم‌ بسته‌ای را ارائه خواهد داد که از فعالیت‌های مخرب جلوگیری می‌کند، امنیت دارایی‌ها را افزایش می‌دهد و دسترسی فوری به خریداران و فروشندگان دارد.

در ادامهٔ گزارش اینگونه آمده است که اگر اپل که در حال حاضر یک برنامه کیف پول دارد، در این مسیر قدم بگذارد، احتمالاً ایالات متحده به یک پیشرو جهانی در دارایی‌های دیجیتال تبدیل می‌شود و احتمال تعطیل‌شدن این صنعت توسط دولت [به‌دلیل ورود شرکت‌های بزرگ] کاهش خواهد یافت. در گزارش RBC عنوان شده است:

اگر ایالات متحده بیشترین دارایی‌های رمزنگاری‌شده (اعم از بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال) را در اختیار داشته باشد، ممنوع‌کردن استفاده از این دارایی‌ها به هیچ عنوان منطقی نخواهد بود.

این گزارش در همان روزی انتشار یافت که تسلا، غول جهانی تولید خودروهای برقی که متعلق به ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان است، در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین را خریده است و در آیندهٔ نزدیک این ارز دیجیتال را به‌عنوان یک روش پرداخت خواهد پذیرفت. همین خبر دلیل رشد چشمگیر قیمت بیت کوین شد.

تا به حال اپل در مواجهه با ارزهای دیجیتال محتاطانه برخورد کرده است. این شرکت در سال ۲۰۱۴، کیف پول‌های نرم‌افزاری ارزهای دیجیتال را از اپ‌استور حذف کرد، ولی کمی بعد این تصمیم خود را لغو کرد. با این حال، اپل استخراج ارزهای دیجیتال را در موبایل‌های خود ممنوع اعلام کرده است. همینطور اجازه نمی‌دهد از کارت‌های اعتباری اپل‌کارت برای خرید ارزهای دیجیتال استفاده شود.

منبع: “reuters