۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

دونالد ترامپ قبل از ترک کاخ سفید، دستور عفو افراد زیادی را از جمله کن کورسان (Ken Kurson)، عضو سابق هیئت‌مدیره ریپل و بنیان‌گذار رسانه مدرن کانسنسوس (Modern Consensus) را صادر کرد.

کورسان یکی از ۷۳ نفری بود که ترامپ در روز گذشته و ۱۲ ساعت مانده به پایان دوران ریاست جمهوری خود دستور عفو آنها را امضا کرد. ترامپ در دستوری جداگانه در مجازات ۷۰ متهم دیگر نیز تخفیف اعمال کرد. در این میان خبری از عفو افرادی مانند راس اولبریکت (Ross Ulbricht)، بنیان‌گذار وب‌سایت جاده ابریشم (Silk Road)، جولیان آسانژ (Julian Assange)، ‌بنیان‌گذار وب‌سایت افشای اطلاعات ویکی‌لیکس (Wikileaks) و ادوارد اسنودن (Edward Snowden) دیده نشد. اسنودن پیش‌تر متهم شده بود که اطلاعات محرمانه دولتی را برای عموم منتشر کرده است.

استیو بنون (Steve Bannon)، استراتژیست کمپین ترامپ به جرم کلاهبرداری، لیل وین (Lil Wayne)، رپر مشهور به جرم حمل سلاح گرم و کوداک بلک (Kodak Black)، به جرم حمل سلاح، از جمله دیگر افرادی بودند که ترامپ دستور عفو آنها را صادر کرد.

کورسان در ماه اکتبر ۲۰۲۰ (آذر) به جرم ایجاد مزاحمت سایبری برای همسر سابق خود به زندان محکوم شده بود. بنا بر گزارش نیویورک تایمز، او پس از آنکه به اطلاعات تماس همسرش دسترسی پیدا کرده بود، پیام‌های تهدید برای وی ارسال می‌کرده است. از دیگر اتهامات او می‌توان به نصب نرم‌افزار ضبط کلیدهای فشرده‌شده برروی کیبورد و واردکردن اتهامات نادرست به یکی از کارکنان سابق خود نیز اشاره کرد.

در نامه عفو کورسان اینگونه آمده است:

در یک نامه رسا به مسئولین پرونده، همسر سابق آقای کورسان در نامه‌ای از جانب او، اعلام کرد که هیچ‌گاه این دادرسی و بازداشت مدنظر او نبوده است و به‌صورت پیاپی از اف‌بی‌آی درخواست کرده بود تا پرونده را رها کنند. وکیلی استخدام کرد تا از من در مقابل یک دور بازجویی دیگر محافظت کند. بیزاری بی‌نهایت خودم را نسبت به این بازداشت و اخبار منتشرشده در مورد آن اعلام می‌کنم.

در این نامه از کورسان به‌عنوان یک «رهبر مدنی» یاد شده بود. نباید فراموش کرد که کورسان از دوستان داماد ترامپ و مشاور او، جرد کوشنر (Jared Kushner)، است.

شاید نبود نامی همچون راس اولبریکت در میان افراد عفوشده، ناامیدی بسیاری از طرفداران ارزهای دیجیتال را درپی داشته است. مدت‌هاست که کمپین‌های مختلفی به جهت عفو او در فضای اینترنت تشکیل می‌شود. توماس ماسی (Thomas Massie)، نماینده جمهوری‌خواه ایالت ویرجینای غربی، از جمله دیگر افرادی است که حمایت خود را از عفو اولبریکت و اسنودن اعلام کرده بود.

ترامپ بعد از ظهر روز گذشته (به‌وقت آمریکا)، جای خود را در کاخ سفید به جو بایدن داد. این در حالی است که تا آخرین ثانیه ریاست‌جمهوری، ترامپ می‌تواند دستور عفو افراد مختلف را صادر کند.

منبع: “coindesk