۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

یک هفته پس از ثبت رکورد قیمت جدید، حرکت بیت کوین درمحدوده ۴۸,۰۰۰ دلاری متوقف شده است. در حالی که قیمت آلت کوین‌ها همچنان در حال افزایش است.

پس از انتشار خبری مربوط به خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا و همینطور خبرهایی مربوط به علاقه‌مندی چند شرکت بزرگ به خرید و پذیرش بیت کوین، قیمت پادشاه ارز دیجیتال به رکورد تاریخی جدیدی دست یافت. ولی در چند روز گذشته قیمت بیت کوین در محدوده ۴۸ هزار دلاری درحال نوسان بوده و این فرصت را به آلت کوین‌ها داده تا روندی صعودی را در پیش بگیرند.

قیمت اتریوم، بزرگترین آلت کوین بازار ارزهای دیجیتال، امروز در محدوده ۱,۸۴۰ دلاری معامله می‌شد و نسبت به روز گذشته تقریبا ثابت است. اتریوم در هفته گذشته رشدی ۱۵ درصدی را به ثبت رسانده است.

در طول ۲۴ ساعت اخیر، قیمت ریپل با ۲ درصد کاهش به مرز ۰.۶۱ دلار، قیمت کاردانو با ۴.۷۴ درصدکاهش به ۰.۸۸ دلار و قیمت پولکادات با ۳.۷ درصد کاهش به ۲۸.۳ دلار رسید.

اما این بازده روزانه منعکس‌کنندهٔ عمکلرد خوب این ارزها در هفته‌ای که گذشت نیست. تمام آلت کوین‌های بزرگ بازار در هفتهٔ اخیر رشدی چشمگیر داشته‌اند. در این هفته، ریپل ۴۴ درصد، کاردانو ۳۷ درصد و پولکادات ۴۷ درصد رشد را تجربه کردند.

دیگر کوین‌های بالای جدول نیز عملکردی آرام اما مثبت داشته‌اند. بیشترین رشد هفتگی متعلق به بایننس کوین است؛ قیمت BNB در ۲۴ ساعت اخیر ۱ درصد کاهش داشت، ولی در هفتهٔ اخیر با ۹۲ درصد رشد به محدوده ۱۳۱ دلاری رسیده است.

قیمت استلار با ۳ درصد کاهش در روز اخیر و ۴۸ درصد افزایش در هفتهٔ گذشته، به ۰.۵۵ دلار رسید.

علاوه بر اینها، قیمت لایت کوین ۸ درصد در روز گذشته و ۴۹ درصد نیز در هفته‌ای که گذشت افزایش یافته و به مرز ۲۲۲ دلار رسیده است. چین لینک نیز عملکرد قابل‌قبولی داشته و به ترتیب با ۱۲ و ۴۳ درصد رشد در روز و هفتهٔ اخیر، به ۳۴ دلار رسیده است.

دوج کوین، دوازدهمین ارز بزرگ بازار ارزهای دیجیتال با ارزش بازار ۸.۴ میلیارد دلاری، در هفتهٔ گذشته ۱۹ درصد افزایش قیمت داشته و با قیمت ۰.۰۶۶ دلار معامله می‌شود. قیمت دوج کوین پس از توجه تعدادی از افراد مشهور به یک‌باره افزایش یافته است؛ شاخص‌ترین چهره‌ای که به افزایش قیمت این ارز دیجیتال کمک کرده، ایلان ماسک است.

سال نوی چینی و تعطیلات ۱۶ روزهٔ آن که از روز گذشته شروع شده است، معمولا باعث کاهش قیمت ارزهای دیجیتال می‌شود، چراکه سرمایه‌گذاران چینی در این مقطع از سال بخشی از کوین‌های خود را می‌فروشند. با این حال، تحلیل‌گران معتقدند که حالا سهم زیادی از بازار متعلق به سرمایه‌گذاران نهادی غربی است و به همین دلیل، سال نوی چینی تأثیر زیادی بر قیمت بیت کوین و آلت کوین‌‌ها نخواهد داشت.

منبع: “decrypt