۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

شرکت سهامی عام ماراتون پتنت گروپ (Marathon Patent Group)، در روزی که گذشت اعلام کرده بود که چیزی حدود ۴,۸۱۳ واحد بیت کوین، با ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون دلار را خریداری کرده است.

بودجه این سرمایه‌گذاری بر روی پادشاه ارزهای دیجیتال از صندوق ذخیره شرکت تأمین شده است. مریک اوکاموتو (Merrick Okamoto)، مدیرعامل ماراتون نیز این مسئله را تأیید کرده است. این اتفاق برای اولین بار است که یک شرکت فعّال در حوزه استخراج بیت کوین، خودش بیت کوین می‌خرد. اوکاموتو در این باره بیان کرده است:

با تبدیل نقدینگی خود به سرمایه‌گذاری در بیت کوین، سرمایه‌گذاری در همان بازاری را که در آن فعال هستیم به واقعیت تبدیل کرده‌ایم. ما اعتقاد داریم که نگه‌داری بخشی از ذخایر خزانه به‌صورت بیت کوین، استراتژی بلندمدت بهتری نسبت به نگه‌داری دلار آمریکا می‌باشد. این عمل ما مشابه شرکت‌های آینده‌نگری مانند مایکرواستراتژی (MicroStrategy)‌ است.

سهام ماراتون در طول سال گذشته ۸۹۲ درصد رشد را تجربه کرده است. در همین مدت، ارزش سهام مایکرواستراتژی ۱۶۶ درصد افزایش داشته است. این امر در حالی است که قیمت بیت کوین جهش ۳۰۰ درصدی را داشته است.

ماراتون در اوایل ماه جاری میلادی، ۲۵۰ میلیون دلار نقدینگی را جذب کرده بود. اوکاموتو در پاسخ به این سوال که آیا از این سرمایه برای خرید بیت کوین استفاده شده است یا نه، بیان کرده است:

پیش از این برنامه جذب سرمایه، ۴۲۵ میلیون دلار نقدینگی را در اختیار داشتیم که از آن نیز برای خرید بیت کوین استفاده کردیم.

ماراتون این بیت کوین‌ها را از طریق شرکت NYDIG‌ خریداری کرده است. این شرکت از سال ۲۰۱۷ وارد حوزه استخراج بیت کوین شده است. بنا بر ‌گفته‌های اوکاموتو، در حال حاضر ۲,۵۶۰ دستگاه در تأسیسات این شرکت فعالیت و حدود ۱.۵ تا ۲ بیت کوین در روز استخراج می‌کنند.

این شرکت به‌تازگی ده‌ها هزار دستگاه پیشرفته اس ۱۹ (S19) را خریده است تا بدین سبب کسب‌وکار خود را گسترش دهد. ارزش این دستگاه‌ها چیزی معادل ۲۷۰ میلیون دلار برآورد شده است. اوکاموتو در این باره بیان کرده است:

این دستگاه‌ها از هفته جاری ارسال می‌شوند. با راه‌اندازی کامل، مجموع هش ریت شرکت از ۱۰.۳۴ اگزا هش بر ثانیه نیز فراتر خواهد رفت. با این تفاسیر، فکر می‌کنیم که ماراتون به بزرگترین ماینر بیت کوین در جهان تبدیل می‌شود.

هش ریت فعلی ماراتون، چیزی حدود ۲۵۶ پتا هش بر ثانیه گزارش شده است. اوکوماتو اعتقاد دارد که در صورت رسیدن دستگاه‌های جدید، درآمد این شرکت به روزی ۵۵ تا ۶۰ واحد بیت کوین خواهد رسید.

اوکاموتو با اشاره به شراکت این شرکت و شرکت بیوولف انرژی (Beowulf Energy)، بیان کرده است که موضع‌گیری ماراتون برای موفقیت بلندمدت منحصربه‌فرد خود است. قرارداد ماراتون و بیوولف انرژی برای دسترسی به برق مورد نیاز خود ارزان‌قیمت است.

بیشتر ماینرهای بیت کوین یک قالب دارند. هزینه این تشکیلات در محدوده ۰.۰۵ تا ۰.۰۶ کیلووات ساعت قرار دارد.

با توافق میان بیوولف و ماراتون، این هزینه‌ها به ۰.۰۲۸ دلار کاهش یافته است. به عبارتی دیگر، هزینه تولید هر بیت کوین از ۷,۷۰۰ دلار به ۴,۴۰۰ دلار کاهش یافته است. اوکاموتو در مورد سرمایه‌گذاری‌های آتی ماراتون در بازار بیت کوین صحبتی نکرده است.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۳۲,۰۰۰ دلاری قرار دارد.

منبع: “theblockcrypto