۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

با ادامه‌یافتن زمستان بازار ارزهای دیجیتال، تحلیلگران بیشتری اعتقاد دارند که بیت کوین پیش از شروع روند صعودی جدید، یک سقوط دیگر قیمت را نیز تجربه می‌کند. نیکلاس مرتن، تحلیلگر باتجربه ارزهای دیجیتال، در آخرین ویدئو خود به ۳ نشانه اشاره می‌کند که می‌تواند به سرمایه‌گذاران در تشخیص نقطه شکست روند کنونی کمک کند.

به گزارش پلتفرم کرپیتو پوتیتو، نیکلاس مرتن (Nicholas Merten)، بنیان‌گذار دیتادش و تحلیلگر باسابقه ارزهای دیجیتال، با استناد به اندیکاتور‌های تحلیل تکنیکال و درنظرگرفتن مشکلات کنونی کلان اقتصادی، پیش‌بینی می‌کند که شاهد کاهش بیشتر قیمت بیت کوین در روزهای آتی خواهیم بود.

این تحلیلگر برای اثبات ادعای خود به نمودار‌های قیمت بیت کوین، اتریوم و اپل اشاره می‌کند.

نقطه سقوط قیمت بیت کوین کجاست؟

در ویدئویی که مرتن روز چهارشنبه انتشار کرد، تحلیل خود را با اشاره به این نکته شروع میکند که قیمت بیت کوین چگونه بسیار پایین‌تر از میانگین قیمت متحرک ۲۰۰ هفته‌ای و ۲۰۰ روزه باقی‌مانده است. اولی از لحاظ تاریخی، برای مدت‌ طولانی کف قیمت بیت کوین بوده که برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ از خط حمایت به مقاومت تبدیل شده است.

میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و ۲۰۰ هفته‌ای نمودار روزانه قیمت بیت کوین

مرتن افزود:

این واقعیت که قیمت BTC خیلی پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و ۲۰۰ هفته‌ای است و حتی در شرف آزمایش عبور از آن‌ها نیست، نشانه‌ای بسیار نگران‌کننده است.

علاوه بر این، جهش‌های قیمتی BTC از پایین‌ترین سطح خود در سال ۲۰۲۲، روند همچنان ضعیف و ضعیف‌تر می‌شود. این روند بیانگر این است که خریداران بیت‌کوین، مانند گذشته در زمانی که باید، اقدامی انجام نمی‌دهند و می‌تواند نشانه‌ای از یک موج بزرگ نزولی باشد.

همچنین دراینجا بخوانید؛ تحلیل تکنیکال بیت کوین: نشانه‌های نزول قیمت بر روی نمودار

جریان سفارشات بازار نیز هفته‌به هفته‌ در حال کاهش است؛ این بدان معناست که معامله‌گران به فروش BTC ادامه می‌دهند و در بهترین قیمت موجود خریداری می‌کنند.

مرتن گفت:

این صنعت در حال گذراندن بزرگ‌ترین دوره بازسازی خود از زمان هک ام‌تی. گاکس در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ است.

این تحلیلگر درمورد احتمال وقوع بریک نکته بیت کوین استدلال می‌کند که اگر قیمت به سطحی پایین‌ترین کف قیمت در سال ۲۰۲۲ یعنی حدود ۱۵٬۶۰۰ دلار کاهش یابد، بیت کوین می‌تواند موج تسلیم بزرگی را تجربه کند.

او گفت که قیمت اتریوم نیز در سطحی بسیار پایین قرار دارد. مرتن پیش‌بینی می‌کند که شکست میانگین متحرک ۲۰۰ روزه اتریوم در برابر بیت کوین می‌تواند منجر به اصلاح و نزول ۵۰درصدی قیمت شود.

بررسی کلان ارزهای دیجیتال

با نگاهی به بازار سهام، مرتن به نمودار ماهانه قیمت سهام اپل و نشانه‌هایی از کاهش شتاب روند صعودی چند سال آن اشاره می‌کند.

میانگین متحرک ۲۰۰ روزه و ۲۰۰ هفته‌ای نمودار روزانه قیمت سهام اپل

مانند BTC، میانگین متحرک  ۲۰۰ روزه و ۲۰۰ هفته‌ای سهام اپل، هر دو شروع روند نزولی را نشان می‌دهند. مرتن عقیده دارد که قیمت سهام اپل، در کنار سایر شرکت‌های فناوری بزرگ مانند آمازون، احتمالاً برای اولین بار از زمان حباب دات کام تاکون می‌تواند به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای خود کاهش یابد.

سقوط ۷۵درصدی قیمت BTC از بالاترین سطح خود در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) در کنار فشارهای اقتصاد کلان ناشی از افزایش نرخ بهره باعث ورشکستگی چندین شرکت ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۲ شد. پس سقوط امپراتوری سم بنکمن فرید، مرتن انتظار دارد که شرکت‌های بیشتری اعلام ورشکستگی کنند؛مانند شک‌وتردید روبه‌رشد کنونی درمورد بایننس، گری اسکیل و کرپیتو دات کام.

این تحلیلگر خاطرنشان کرد:

با اینکه هدف من افزایش ترس، بی‌اعتمادی و تردید نیست… هنوزم هم شرکت‌هایی هستند که ورشکسته شوند.

منبع: cryptopotato