۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
5/5 - (1 امتیاز)

ساختارهای نزولی، تکنیک‌های ضعیف و ریسک‌های کلان همچنان نشان‌دهنده ریزش بیشتر بیت کوین است. بیت کوین در تاریخ 20 آگوست به میزان متوسطی بهبود یافت. ولی با 14.5 درصد کاهش در این هفته تا امروز، همچنان در مسیر ثبت کردن بدترین عملکرد هفتگی خود از اواسط آگوست است. با این حال در این میان تنها نرخ هش بیت کوین نشان دهنده این است که تسلیم ماینرها به پایان رسیده و به نفع شرایط صعودی است.

بررسی داده‌های آنچین بیت کوین

در نمودار روزانه، قیمت بیت کوین با 2.58 درصد افزایش به مرز 21372 دلار در هر توکن رسید. ولی همچنان حدود 14.5 درصد در هفته تا به حال کاهش داشت. این رقم بدترین بازده هفتگی آن از اواسط آگوست را نشان می‌دهد. با این حال، برخی از شاخص‌های آنچین نشان دهنده این است که مرحله اصلاح بیت کوین ممکن است به پایان رسیده باشد.

این شامل Hash Ribbons می‌شود، معیاری که نرخ هش بیت کوین را برای تعیین این امر که استخراج کنندگان در حالت انباشت یا تسلیم هستند، ردیابی می‌کند. از تاریخ 20 آگوست، این معیار نشان دهنده این است که تسلیم ماینرها برای اولین بار از ماه آگوست 2021 به پایان رسیده است. همین امر می‌تواند منجر به تغییر حرکت قیمت از منفی به مثبت شود.

شاخص هش ریبن بیت کوین

با این حال، بیت کوین نتوانسته است تا از مجموعه‌ای از شاخص‌های منفی غالب، از تنظیمات فنی منفی گرفته تا قرار گرفتن در معرض خطرات کلان، خودداری کند. به همین دلیل، علی‌رغم معیارهای خوش بینانه آنچین، نمی‌توانیم فکر کنیم که روند نزولی ادامه نخواهد داشت.

در این مطلب سه ​​دلیل وجود دارد که نشان دهنده این است که چرا هنوز بیت کوین می‌تواند سطح‌های پایین‌تری را ببیند.

گوه افزایش قیمت بیت کوین شکسته می‌شود

کاهش قیمت بیت کوین در این هفته باعث شکست گوه فزاینده شده است که نشان می‌دهد ضررهای بیشتری برای ارز دیجیتال در هفته های آینده را شاهد هستیم.

گوه‌های افزایشی الگوهای برگشتی نزولی هستند. این دسته از الگوها پس از افزایش قیمت در یک کانال صعودی و انقباضی شکل می‌گیرند. ولی با شکسته شدن قیمت از آن گوه به سمت نزول برطرف می‌شوند. سپس می‌تواند منجربه افت تا کف گوه شود.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین با تنظیم شکست “گوه در حال افزایش”.

با استفاده از اصول فنی در نمودار قیمت بیت کوین بالا، 17600 دلار به عنوان هدف شکست گوه در حال افزایش نشان داده شده است. به عبارت دیگر، قیمت بیت کوین می تواند تا ماه سپتامبر، 25 درصد دیگر کاهش یابد.

تاثیر تصمیمات فدرال رزرو برروی ریزش بیشتر بیت کوین

قیمت بیت کوین از زمان شکل گیری گوه رو به رشد خود، افزایش 45 درصدی را از مرز 17500 دلاری در ماه ژوئن، تجربه کرد. نکته جالب توجه این است که دوره حرکت صعودی بیت کوین با انتظارات رو به رشد سرمایه گذاران، مبنی بر اینکه تورم به اوج خود رسیده است و فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره از مارس 2023 خواهد کرد، همزمان شد.

این انتظارات برای این حوزه از بیانیه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در 27 جولای ایجاد شد.

از آنجا که موضع سیاست پولی انقباضی تر می‌شود، احتمالاً زمانی که ارزیابی کنیم تعدیل‌ سیاست های انقباضی میتواند برای تورم و اقتصاد مفید باشد، کاهش سرعت افزایش‌ها اتفاق خواهد افتاد.

با این حال، جدیدترین نمودار نقطه‌ای فدرال رزرو نشان دهنده این است که بیشتر مقامات پیش‌بینی می‌کنند، نرخ‌ها تا پایان سال 2023 به 3.75 درصد برسد. بنابراین در سال 2024 به 3.4 درصد کاهش خواهد یافت. به همین دلیل چشم‌انداز کاهش نرخ‌ها همچنان در حاله‌ای از حدس و گمان است.

نرخ هدف ضمنی وجوه فدرال رزرو

رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس نیز خاطر نشان کرد که از سومین افزایش متوالی 75 واحد پایه در نشست سیاستگذاری بانک مرکزی در سپتامبر حمایت خواهد کرد. این بیانیه مطابق با تعهد فدرال رزرو جهت کاهش تورم به 2 درصد از سطح 8.5 درصد فعلی است.

به بیان دیگر، بیت‌کوین و دیگر دارایی‌های ریسک‌پذیر که با شروع چرخه انقباضی فدرال رزرو در ماه مارس، در محدوده بازار نزولی قرار گرفتند، باید برای چند سال آینده تحت فشار باقی بمانند.

تاریخ تکرار می‌شود

با توجه به تکرار چرخه‌های مشابه این دارایی در بازارهای نزولی قبلی، بازیابی مداوم قیمت بیت کوین ممکن است به سیگنال صعودی کاذبی بدل شود.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در طول چرخه نزولی بازار 2018 تقریباً چیزی حدود 100٪ افزایش یافت (از حدود 6000 دلار به بیش از 11500 دلار). با این کار به صورت کامل سودها را از بین برد و به 3200 دلار کاهش یافت. شایان ذکر است که بازگشت‌ها و اصلاحات مشابهی هم در سال های 2019 و 2022 رخ داده بود.

منبع : “Cointelegraph