۰۹۲۰۹۶۴۰۷۴۴ info@bcc-holding.com
Rate this post

در روزی که گذشت قیمت توکن جنجالی و به‌احتمال زیاد جعلی اسکویید گیم (Squid Game) که در روزهای اخیر رشدی باورنکردنی را تجربه کرده بود، با ریزش ۱۰۰ درصدی مواجه شد. این توکن از اوج ۲,۸۶۱ دلاری به نزدیکی صفر دلار رسید. وب‌سایت و صفحات اجتماعی این پروژه نیز اکنون از دسترس خارج شده‌اند. برخی از کاربران نیز گزارش کرده‌اند که نمی‌توانند توکن‌های خود را به فروش برسانند.

روز گذشته شاهد ریزش 100 درصدی قیمت توکن اسکویید گیم که با سوءاستفاده از نام سریال کره‌ای مشهور شبکه نتفلیکس ساخته شده بود بودیم. ارزش این توکن اکنون به زیر ۰.۰۰۰۸ دلار رسید.

توکن اسکویید گیم در حوالی ساعت ۱۰ صبح روز گذشته (به وقت تهران) حرکتی صعودی و بسیار مشکوکی را آغاز کرد. تا حوالی ساعت ۱۳:۰۰ با ۳,۳۰۰ درصد افزایش تا قیمت باورنکردنی ۲,۸۶۱ دلار نیز بالا رفت. ولی در ادامه و در کمتر از هفت دقیقه با سقوطی ۹۹.۹۸ درصدی روبرو شد و در پایین‌ترین سطح خود، یعنی به ۰.۰۰۰۷۹۲۲۶ دلار رسید. شایان ذکر است که در حال حاضر معاملات این توکن با قیمت ۰.۰۰۳۵۶۹ دلار درحال انجام است.

سقوط ۱۰۰ درصدی توکن اسکویید گیم؛ وب‌سایت پروژه از دسترس خارج شد!
نمودار قیمت توکن اسکویید گیم

البته که در روز گذشته گزارش‌هایی نیز منتشر شده بود مبنی بر اینکه برخی از کاربران نمی‌توانند توکن‌های خود را در صرافی پنکیک سواپ که اسکویید گیم در آن عرضه شده بود، به فروش برسانند.

در صفحه مربوط به قیمت این توکن در وب‌سایت کوین مارکت کپ اینگونه آمده است:

برطبق گزارش‌های کاربران، وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی [توکن اسکویید گیم] از دسترس خارج شده و برخی از معامله‌گران امکان فروش توکن‌هایشان در پنکیک سواپ را ندارند. لطفاً ابتدا بررسی‌های لازم را انجام داده و در هنگام معامله نهایت دقت را به خرج دهید. این پروژه ظاهراً با الهام از سریال نتفلیکس و با نامی مشابه ساخته شده است، ولی اینگونه به نظر نمی‌رسد که ارتباطی با اثر نتفلیکس داشته باشد.

توکن اسکویید گیم با سوءاستفاده و کپی‌برداری از سریال محبوب نتفلیکس با همین نام ایجاد شده بود، امّا هیچ‌گونه ارتباطی با نتفلیکس ویا سازندگان سریال اسکویید گیم نداشته.

از همان روزهای ابتدایی عرضه این توکن در صرافی پنکیک سواپ، شواهدی مبنی بر اینکه پروژه توکن اسکویید گیم جعلی بوده وجود داشت. البته که سرمایه‌گذاری در آن با خطرات زیادی همراه است. اکنون با توجه به اینکه وب‌سایت و صفحات این پروژه در شبکه‌های اجتماعی از دسترس خارج شده‌اند، می‌توان با اطمینان خاطر بیشتری گفت که این توکن با هدف کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران عرضه شده است. اینگونه که پیداست توسعه‌دهندگان آن به‌دنبال سوءاستفاده از نوسانات مقطعی قیمت بوده‌اند.